Będzie się działo – konkurs na inicjatywy mieszkańców rozstrzygnięty

W minionym tygodniu, 22 czerwca, w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Turku odbyło się spotkanie komisji konkursowej, która wyłoniła zwycięskie projekty zgłoszone do konkursu na inicjatywy lokalne dla mieszkańców Turku. W wyniku procedury konkursowej wybrane zostały 3 pomysły na działania kulturalno-edukacyjne, których realizacja wyniesie 35 tysięcy złotych. Konkurs stanowi jeden z najważniejszych filarów zadania „Działajmy razem – wielkie rzeczy w małym mieście” w ramach BLISKO – BIBLIOTEKA | LOKALNOŚĆ | INICJATYWY | SPOŁECZNOŚĆ | KOOPERACJA | ODDOLNOŚĆ, na który biblioteka pozyskała środki z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Tego lata i jesieni będzie działo się naprawdę dużo w sferze kulturalno-edukacyjnej. Wszystko za sprawą oddolnych inicjatyw mieszkańców Turku, którzy zgłosili swoje pomysły działań w ramach konkursu organizowanego przez turkowską bibliotekę.

Komisja konkursowa, w skład której weszli:

• Aleksandra Purcel-Kowalska –  kierowniczka Spraw Społecznych Urzędu Miejskiego w Turku,
  • Maria Kur-Sulkowska – prezeska Stowarzyszenia Przystań
  • Bartosz Stachowiak – dyrektor Muzeum Miasta Turku
  • Paweł Siwiński – dyrektor Miejskiego Domu Kultury w Turku
  • Ewelina Derucka – dyrektorka Miejskiej Biblioteki Publicznej w Turku
  • Emilia Pełka – pracownik Miejskiej biblioteki Publicznej w Turku

oceniała 5 projektów, złożonych poprawnie pod względem formalnym. Zgodnie z założeniami regulaminu dofinansowanie mogły otrzymać 3 inicjatywy. Po szczegółowym przeanalizowaniu wszystkich wniosków i podliczeniu przyznanej punktacji zrealizowane zostaną następując działania:

1. „Dreszczówka – Festiwal Grozy i Kryminału” zgłoszony przez Studio Grozy
  2. „Dalekie i bliskie podróże po literaturze” zgłoszone przez Stowarzyszenie Podróżników
  3. „Stacja KulTURa w lasach Tura. Przystanek poezja – wokalno-sceniczne warsztaty integracyjne z Konopnicką w tle” zgłoszone przez Annę Leszczyńską

Wnioskodawcy będą realizować swoje autorskie pomysły od 1 lipca do 31 października.

Konkurs jest częścią zadania „Działajmy razem – wielkie rzeczy w małym mieście” w ramach BLISKO – BIBLIOTEKA | LOKALNOŚĆ | INICJATYWY | SPOŁECZNOŚĆ | KOOPERACJA | ODDOLNOŚĆ, którego operatorem jest Narodowe Centrum Kultury. Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0. na lata 2021-2025.