Daj się zabrać w podróż do Indii i Amazonii.

Powiększ obraz

Już w najbliższym czasie, miłośników odkrywania odległych zakątków świata, czekają aż dwa intrygujące spotkania autorskie z podróżnikami – 20 sierpnia z Joanną Grzymkowską-Podolak i 26 sierpnia z Emilem Wittem. Wszystko w ramach projektu „Dalekie i bliskie podróże po literaturze” realizowanego przez Stowarzyszenie Podróżników z Turku, wyłonionego w ramach konkursu na oddolne inicjatywy mieszkańców organizowanego przez Miejską Biblioteką Publiczną.

Jako pierwsza z wielbicielami podróży spotka się Joanna Grzymkowska-Podolak, która wspólnie z mężem, Jarosławem Podolakiem, opowie o niezwykłej podróży do Indii. To właśnie na podstawie tej wyprawy powstała książka „Zakochani w świecie. Indie”. Podczas spotkania, które odbędzie się w najbliższą sobotę, podróżnicy podzielą się wiedzą i doświadczeniem z tego fascynującego kraju, a także zaprezentują autorski film, który do tej pory, wyświetlany był na największych festiwalach podróżniczych.

Joanna Grzymkowska-Podolak i Jarek Podolak, czyli „Zakochani w świecie” to operatorsko-dziennikarsko małżeństwo, które większość praktyki zawodowej zdobywało w największych stacjach telewizyjnych w kraju (Polsat, TVN, TVP). W pierwszą samodzielną podróż samochodową wyruszyli do Maroka. Potem spędzili kilka miesięcy z plecakami i kamerą w Indiach. Następnie odwiedzili Malezję i Kambodżą, by znów wrócić do Indii.

Na spotkanie zapraszamy 20 sierpnia o godz. 17.00 do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Turku (ul. Dworcowa 5)

Tydzień po indyjskiej przygodzie, 26 sierpnia, o swojej wyprawie do Amazonii opowie Emil Witt. Podczas spotkania „Amazonia – jak przetrwać i radzić sobie w dziczy” będzie można dowiedzieć się między innymi o realiach życia w prawdziwej dżungli, o tęsknocie za widokiem horyzontu, a także o niezwykłej zdolności Indian – tych żyjących poza cywilizacją – do bycia ciągle tu i teraz – bez martwienia się o przyszłość.

Prowadzący spotkanie Emil Witt, od wielu lat eksploruje amazońską puszczę. Pierwszą wyprawę zorganizował samodzielnie w wieku lat 18, kiedy to wybrał się na 2 miesiące do brazylijskich lasów deszczowych. Od tamtego czasu publikuje reportaże i fotografie w czasopismach takich jak: National Geographic Traveler, Magazyn Podróże oraz Angora.

Osoby zainteresowane opowieścią o Amazonii, zapraszamy także do biblioteki, 26 sierpnia na godzinę 17.00. Oba spotkania mają charakter otwarty.

Spotkania są częścią projektu „Dalekie i bliskie podróże po literaturze”, realizowanego przez Stowarzyszenie Podróżników w ramach ogłoszonego przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Turku konkursu na oddolne inicjatywy mieszkańców.

Realizacja oddolnych inicjatyw mieszkańców stanowi część zadania „Działajmy razem – wielkie rzeczy w małym mieście” w ramach BLISKO – BIBLIOTEKA | LOKALNOŚĆ | INICJATYWY | SPOŁECZNOŚĆ | KOOPERACJA | ODDOLNOŚĆ, którego operatorem jest Narodowe Centrum Kultury. Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0. na lata 2021-2025.