Darmowe książki dla trzylatków!

Powiększ obraz

Miejska Biblioteka Publiczna w Turku zakwalifikowała się do ogólnopolskiego projektu „Mała książka – wielki człowiek” realizowanego przez Instytut Książki. Już jesienią trzylatki (dzieci z rocznika 2015) otrzymają specjalne Wyprawki Czytelnicze, zawierającą książkę „Pierwsze wiersze dla…”, broszurę informacyjną dla rodziców „Książką połączeni, czyli o roli czytania w życiu dziecka” oraz Kartę Małego Czytelnika do zbierania bibliotecznych naklejek. Udział w projekcie jest bezpłatny!

Turkowska biblioteka od dłuższego czasu prowadzi działania włączające do życia kulturalnego najmłodszych mieszkańców miasta. W tym roku dodatkowo otrzyma specjalne wsparcie od Instytutu Książki w ramach projektu „ Mała książka – wielki człowiek”. Od września 2018 roku podczas odwiedzin biblioteki Mały Czytelnik otrzyma w prezencie Wyprawkę Czytelniczą oraz Kartę Małego Czytelnika do zbierania bibliotecznych naklejek. Podczas kolejnej wizyty  zakończonej wypożyczeniem przynajmniej jednej książki z księgozbioru dziecięcego Mały Czytelnik otrzyma naklejkę do Karty, a po uzyskaniu dziesięciu zostanie uhonorowany imiennym dyplomem potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania.

Liczymy, że projekt spotka się z dużym zainteresowaniem ze strony rodziców i jesienią tego roku turkowska biblioteka zyska nowych, aktywnych czytelników a dzieci zaproszone do udziału w akcji staną się pełnoprawnymi uczestnikami i życia kulturalnego.  Więcej szczegółów dotyczących projektu oraz dystrybucji Wyprawek już pod koniec wakacji.