Dołączyli do grona czytelników

Miejska Biblioteka Publiczna im. Włodzimierza Pietrzaka w Turku przyjęła w poczet prawie stu nowych czytelników. Oficjalne pasowanie starszaków z Przedszkola Samorządowego nr 5 i 7 odbyło się w miniony wtorek, 5 grudnia w Filii nr 4.

Pasowanie na czytelnika to dla dzieci niecodzienne wydarzenie. W tym wyjątkowym dniu nie tylko otrzymują własną kartę, ale także zyskują możliwość samodzielnego wyboru książek.

Zanim jednak przedszkolaki dołączyły do czytelniczego grona, obejrzały przedstawienie, w którym najbardziej znani bohaterowie bajek i baśni, tłumaczyli jak należy z książką postępować.  Dowiedziały się także, jakie zasady obowiązują w turkowskiej bibliotece – ile książek mogą wypożyczyć i jak długo mogą trzymać książkę w domu.

Następnie odbyła się uroczysta przysięga, a tuż po niej wręczenie pamiątkowych dyplomów i kart czytelniczych, które pozwalają na korzystanie z księgozbioru we wszystkich punktach Miejskiej Biblioteki Publicznej w Turku. Dodatkową atrakcją było wypożyczenie pierwszej książki.

Pasowanie zorganizowała Filia na 4 MBP w Turku przy współpracy i ogromnym zaangażowaniu dzieci i bibliotekarek – Agnieszki Mądrachowskiej, Jolanty Szczepaniak i Katarzyny Dobrowolskiej  ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Turku, które przygotowały wprowadzającą w świat książek inscenizację.