Jarosław Klonowski w turkowskiej Bibliotece

Powiększ obraz

Na zaproszenie Miejskiej Biblioteki Publicznej w Turku swoją pisarską pasją podczas wtorkowego spotkania, 4 grudnia, dzielił się z uczestnikami Programu 50+ Jarosław Klonowski, który opowiadał o początkach swojego pisania, procesie twórczym, zainteresowaniach i zamiłowaniach, a przede wszystkim o najnowszej powieści kryminalnej o śmieciowej mafii – „Noc w Ogrodzie Ciemności”.

Jarosław Klonowski pisze głównie kryminały i powieści grozy. Zadebiutował opowiadaniem „Mała Chińska Osobowość”, opublikowanym w „Nowej Fantastyce” w 2010 roku. Opowiadania publikował również w „Science Fiction”, „Opowieściach Niesamowitych”, „Magazynie Fantastycznym” oraz w internetowych czasopismach „QFant” i „Esensja”. Pierwsza powieść, „Długowiecznik Królowej Tary”, opublikowana została również w 2010 roku. W kolejnych latach ukazały się m.in.: „Tajemnica świętego Wormiusa”, „Miriam”, „Głos Morza”, „Cały ten Jazz” i najnowsza – „Noc w Ogrodzie Ciemności”.

Obecni na spotkaniu Seniorzy chętnie zadawali pytania dotyczące twórczości pisarza. Jeszcze raz serdecznie dziękujemy za interesujące – oryginalne, urozmaicone fragmentami słuchowiska do książki „Cały ten Jazz” – spotkanie, które z pewnością zachęci uczestników do sięgnięcia po którąś z pozycji pisarza.