Literacka niedziela z Melanią Kapelusz

Już po raz kolejny mali mieszkańcy Turku będą mieli ogromną przyjemność spotkać się ze znanym pisarzem. Tym razem w ramach cyklu „Niehandlowa z książką” naszą bibliotekę odwiedzi Melania Kapelusz.  Na spotkanie z pisarką zapraszamy 1o listopada o godz. 17.00.

Melania Kapelusz mieszka we Wrząsowicach pod Krakowem. Z wykształcenia jest prawnikiem, więc ustawy pełne zagmatwanych paragrafów czyta jak dobry kryminał. Kiedy wygląda przez okno w swoim pokoju, widzi las, po którym biega wena. Jeśli się bardzo postara, to udaje jej się wenę złapać za nogi. Wtedy powstają takie książki jak „Kinga i co z niej wyrośnie”, „Kinga i jak ją rozgryźć”, „Koty, czyli historie z pewnego podwórka”, „Krasnoludki”, „Tajemnica pewnej sąsiadki”, „Zając zostaje” czy ta ostatnia, nad którą się bardzo napracowała: „Mitologia. Przygody słowiańskich bogów”. O kilku lat na łamach Świerszczyka wspólnie z Bajetanem Hopsem publikują pamiętnik tytułowego bohatera.

Wydarzenie organizowane jest w ramach projektu „Z książką można wiele” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury. Spędźcie niehandlową niedzielę z nami!