Magda Omilianowicz gościem Tygodnia Bibliotek

Magda Omilianowicz – reporterka, autorka artykułów o tematyce społecznej i podróżniczej będzie gościem Miejskiej Biblioteki Publicznej w Turku. Spotkanie autorskie z pisarką odbędzie się w ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek, 9 maja o godz. 17.00.

Miejska Biblioteka Publiczna w Turku od lat włącza sie w ogólnopolską akcję wzmacniającą rolę bibliotek w środowisku lokalnym, prowadząc działania wspierające rozwój czytelnictwa. Rok rocznie w ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek prowadzone są spotkania autorskie, warsztaty i inspirujące zajęcia dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Również i w tym roku nie zabraknie czytelniczych atrakcji.

Jedną z nich będzie spotkanie z poczytną autorką reportaży Magdą Omilianowicz. Jej teksty ukazały się m.in. w „Głosie Koszalińskim”, „Gazecie Wyborczej”, „Polityce”, „Przeglądzie”, prasie kobiecej, nowojorskim „Kurierze Plus” i holenderskim „Reve”. Zrealizowała kilka telewizyjnych reportaży, jest autorką jedenastu książek non-fiction m.in. zbiorów reportaży: „Kalejdoskop”, „Kalejdoskop 2”, „Zakochani”, wywiadów z podróżnikami :”Pod podszewką ˜wiata”, przewodnika po Lanzarote „Witajcie w raju”, zbioru podróżniczych opowieści „Się jedzie” i dwóch części wywiadów z niezwykłymi kobietami „Przekraczające granice”.

Najgłośniejszym dziełem zaproszonej do biblioteki autorki jest „Bestia. Studium zła”. To książka opisująca szczegółową i przerażającą historię Leszka Pękalskiego,niebezpiecznego mordercy, który w 2019 roku może wyjść na wolność. Magda Omilianowicz była pierwszą dziennikarką, która przeprowadziła wywiad ze słynnym „wampirem z Bytowa”. Zapoznała si© z 72 tomami akt, rozmawiała m.in. z jego bliskimi, z kobietą, która jako jedyna przeżyła atak „wampira”, z rodzinami ofiar, z prokuratorem, z psychologami.
Na niezwykłe spotkanie z Magdą Omilianowicz zapraszamy we wtorek 9 maja o godz. 17.00 do Sali Konferencyjnej Miejskiej Biblioteki Publicznej w Turku.