Marcin Meller wirtualnym gościem biblioteki

W piątek, 11 grudnia, na profilu facebookowym Miejskiej Biblioteki Publicznej w Turku odbyło się spotkanie on-line z Marcinem Mellerem. Popularny dziennikarz i felietonista był ostatnim już gościem cyklu spotkań „Dobry wieczór z książką”, który turkowska instytucji zorganizowała w ramach projektu „Misja: biblioteka pełna ludzi”.

Choć sytuacja epidemiologiczna w kraju sprawiła, że duża część działalności kulturalnej została zawieszona, niektóre z działań można było przenieść do przestrzeni wirtualnej. Tak też stało się ze spotkaniem autorskim z Marcinem Mellerem, które pierwotnie miało odbyć się w turkowskiej bibliotece z udziałem publiczności. Ostatecznie rozmowę z dziennikarzem i felietonistą udało się przeprowadzić na profilu Facebook biblioteki, którą do tej pory obejrzało prawie 500 osób. W związku z tym, ze spotkanie odbywało się na żywo, wirtualni uczestnicy mieli okazję zadawania pytań zaproszonemu gościowi.

W trakcie spotkania Marcin Meller zdradził, między innymi, że pracuje nad swoją pierwszą powieścią. Rozmowa dotyczyła także dziennikarskich doświadczeń, programu „Drugie śniadanie mistrzów”, ulubionych gruzińskich lektur i przeprowadzki na Mazury.

Wszystkich tych, którym nie udało się jeszcze zobaczyć spotkania z autorem „Nietoperza i suszonych cytryn” zapraszamy na profil facebookowy biblioteki (www.facebook.pl/biblioteka.turek), gdzie można je dowolnie odtworzyć.

Spotkanie odbyło się w ramach projektu „Misja: biblioteka pełna ludzi”. Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.