Miś z różnych stron świata

21 listopada w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Włodzimierza Pietrzaka w Turku odbyło się rozstrzygnięcie Powiatowego Konkursu Plastycznego pod hasłem „Miś z różnych stron świata”.

W XII już edycji misiowego konkursu, organizowanego przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Turku oraz Powiatową Bibliotekę Publiczną w Turku, udział wzięło aż 321 przedszkolaków. Konkurs rozstrzygano w trzech kategoriach wiekowych: 4-latki, 5-latki i 6-latki oraz w dwóch kategoriach środowiskowych: miasto Turek i powiat turecki. Z Turku napłynęło 115 prac, natomiast z powiatu 206 prac. Warunków regulaminowych nie spełniły 2 prace.

W poprzednich edycjach dzieci rysowały misie m.in. w świecie bohaterów wierszy Tuwima, misia sportowca czy w kosmosie. W tym roku nasi milusińscy malowali misia z różnych stron świata. Zadaniem uczestników było wykonanie ilustracji do ulubionego dziecięcego utworu literackiego (bajki, wiersza, opowiadania), zastępując bohaterów misiami.

Jury w składzie: Ewa Ogrodowczyk – plastyk, pracownik Muzeum Miasta Turku im. Józefa Mehoffera, Grażyna Sujewicz – plastyk, nauczyciel w Szkole Podstawowej nr 1 w Turku oraz Izabela Krawczyk – pracownik Miejskiej Biblioteki Publicznej w Turku stanęło przed bardzo trudnym zadaniem – spośród ogromu prac musiało wybrać te najlepsze.

Z miasta Turek wśród 4-latków pierwsze miejsce zajęła Sofia Józefiak z Niepublicznego Przedszkola „Smerfiki”, wyróżniono zaś Maję Zioła z Niepublicznego Przedszkola „Magiczna Chatka”. W grupie wiekowej  5-latków nagroda powędrowała do Oliwii Perlińskiej z Przedszkola Samorządowego nr 7 im. Misia Uszatka, wyróżnienie dla Leny Werbińskiej z Niepublicznego Przedszkola „Mały Odkrywca”. Z grupy 6-latków nagrodzono Julię Rajczyk z Przedszkola Samorządowego nr 5 z Oddziałami Integracyjnymi a wyróżniono Oliwię Dawidowską z Przedszkola Samorządowego nr 4 Tęczowego.

Wśród prac wysłanych z obszaru powiatu tureckiego w kategorii 4-latków najładniejszą pracę wykonała Michalina Starczyńska z Przedszkola im. Kubusia Puchatka w Tuliszkowie, wyróżniono zaś ilustrację Dominika Robaszek z Gminnego Przedszkola w Brudzewie. Wśród 5-latków nagrodzono Marcela Kasprzaka z Gminnego Przedszkola w Brudzewie, wyróżnienie powędrowało do Antoniego Ciuśniaka z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Grzymiszewie. W grupie dzieci najstarszych zwycięska praca należała do Klaudii Kazimierskiej z Gminnego Przedszkola we Władysławowie, na wyróżnienie zasłużył rysunek Michaliny Wesołowskiej z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Dobrej.

W Konkursie, ze względu na dużą ilość pięknych prac, przyznano także wyróżnienia dodatkowe. Otrzymali je: Magdalena Andrzejewska i Wiktoria Grzelak z Oddziału Przedszkolnego w Szkole Podstawowej w Koźminie, Oliwia Janus z Przedszkola Samorządowego nr 4 Tęczowego w Turku, Vanessa Gromada z Przedszkola Samorządowego nr 5 z Oddziałami Integracyjnymi w Turku, Magdalena Filas i Gabriela Wojciechowicz oraz Weronika Urbaniak z Przedszkola Samorządowego nr 7 im. Misia Uszatka w Turku, Julia Chorążewska ze Szkoły Podstawowej w Ogorzelczynie, Lena Śmiechowska z Niepublicznego Przedszkola „Magiczna Chatka” w Turku oraz Julia Zawadzka z Przedszkola im. Kubusia Puchatka w Tuliszkowie.

Po uroczystym wręczeniu nagród i słodkim poczęstunku zaprosiliśmy dzieci do obejrzenia spektaklu o przyjaźni i tolerancji pt. „Na końcu świata… przygody Misia i Kacpra pirata” w wykonaniu teatru Maska z Krakowa.

Wszystkim nagrodzonym jeszcze raz serdecznie gratulujemy.