Mistrz kryminałów w turkowskiej bibliotece

Powiększ obraz

Robert Małecki – autor kryminałów już w najbliższy piątek 20 września odwiedzi Miejską Bibliotekę Publiczną w Turku w ramach realizowanego przez instytucje projektu „Z książką można wiele”. Spotkanie z mistrzem kryminałów odbędzie o godz. 18.00.

Od kwietnia turkowska miejska biblioteka realizuje duży projekt animujący czytelnictwo „Z książką można wiele” w ramach którego odbywają się między innymi spotkania autorskie z pisarzami dla dzieci i dorosłych, warsztaty tematycznie związane z książkami, teatrzyki oraz niestandardowe formy aktywizacji czytelniczej takie jak mobilna gra miejska czy happening, podczas którego bito rekord czytania w jednym czasie.

Tym razem, w najbliższym tygodniu, zainaugurowany zostanie kolejny cykl spotkań wokół literatury, odbywający się pod hasłem „Zaczytaj się…w Turku”, przeznaczony dla młodzieży oraz osób dorosłych.  Jako pierwszy z czytelnikami spotka się Robert Małecki – politolog, filozof i dziennikarz, miłośnik kryminałów i thrillerów oraz czytnika ebooków. Autor jest laureatem ogólnopolskich konkursów na opowiadanie kryminalne. Spod jego pióra wyszły takie książki jak: „Skaza”, „Wada”, „Najgorsze dopiero nadejdzie”, „Porzuć swój strach”, „Koszmary zasną ostatnie”. Za „Skazę” Robert Małecki w 2018 roku otrzymał nagrodę Kryminalnej Piły dla Najlepszej Polskiej Miejskiej Powieści Kryminalnej. Za tę samą książkę otrzymał także Nagrodę Wielkiego Kalibru podczas Międzynarodowego Festiwalu Kryminału Wrocław 2019. Z Mistrzem kryminałów spotkać się będzie można w piątek 20 września o godz. 18.00

Wydarzenie organizowane jest w ramach projektu „Z książką można wiele” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.