Mitologiczna Nocka

Powiększ obraz

W ostatni weekend wakacji w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Turku odbyła się trzecia edycja „Nocy w bibliotece”. Tym razem upłynęła w atmosferze mitologicznych zmagań przygotowanych przez, prowadzącego imprezę, Dariusza Rekosza – autora książek dla dzieci, młodzieży i dorosłych.

Chętnych co roku przybywa. Do tegorocznej edycji zgłoszeń było więcej niż miejsc określonych w założeniach imprezy. Ostatecznie w mitologicznych zabawach udział wzięło 26 uczestników w wieku od 8 do 14 lat.

Nocne konkurencje rozpoczęły się w piątek o godzinie 20.00 od podziału na dwie drużyny, bowiem część zadań była do wykonania w grupach. Uczestnicy musieli wykazać się wiedzą dotyczącą zarówno greckich bogów i bogiń, ich przygód i dokonań czy też zodiaku, ale także wiedzą matematyczną (rozwiązywanie zaszyfrowanych zadań logicznych). Przydały się ponadto umiejętności plastyczne (projektowanie własnej wizytówki z imieniem i nazwiskiem przy użyciu alfabetu greckiego czy zilustrowanie jednej z wylosowanych prac Heraklesa). Poza tym rywalizacja grupowa stanowiła świetny sposób na integrację oraz ćwiczenie współpracy. Trudniejsze zadania prowadzący nagradzał własnymi książkami z autografem.

Podobnie jak w roku ubiegłym uczestnicy bawili się na dyskotece, a na zakończenie został zaplanowany mitologiczny maraton filmowy. Tym razem najwytrwalsi wytrzymali prawie do 7:30!!!

Organizator zapewnił uczestnikom ciepłe i zimne napoje oraz kanapki i słodkie przekąski, natomiast w przerwie ciepły posiłek w postaci pizzy przygotowała Pizzeria „Pod Papugami”.