Naucz się myśleć pozytywnie

Powiększ obraz
Już w najbliższy wtorek, w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Turku odbędzie się ostatni w tym półroczu seans w ramach Bibliotecznego Klubu Filmowego. Tym razem na miłośników oscarowego kina czeka pokaz „Poradnika pozytywnego myślenia”. Zapraszamy na godzinę 16.00.

„Poradnik pozytywnego myślenia” to idealny propozycja filmowa na letnie, beztroskie dni. Dzieło Dawida O. Russela ma wszystkie najlepsze cechy kina Walta Disneya, a przy tym jest inteligentny i niezwykle zabawny. Film opowiada historię Pata Solitano, cierpiącego na cyklofrenię, który wraca do rodzinnego domu po ośmiu miesiącach spędzonych w szpitalu psychiatrycznym. Aby odzyskać swoją żonę, Nikki, Pat stara się powrócić do dawnej formy, zarówno psychicznej, jak i fizycznej przez czytanie książek i uprawianie joggingu. Niespodziewanie na jego drodze staje Tiffany, młoda kobieta pogrążona w depresji po śmierci męża. Obiecuje pomóc mu w powrocie do żony, w zamian za to Pat godzi się na bycie jej partnerem w konkursie tanecznym.

Mocna stroną „Poradnika pozytywnego myślenia” jest z pewnością obsada, główne role bowiem powierzono Bradleyowi Cooperowi, Jennifer Lawrence i Robertowi De Niro. Nie dziwi także nominacja dla Dawida O. Russela za reżyserię. W sumie film wytypowano aż w ośmiu kategoriach oscarowych, z czego nagrodę przyznano tylko Jennifer Lorence.

Wszystkich tych, którzy mają ochotę na rześki i kojący, zabawny i wzruszający, naiwny i pocieszający zarazem seans filmowy zapraszamy w najbliższy wtorek, 30 maja, o godz. 16.00 do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Turku.