Nowości filmowe – 11.05.2017 r.

Powiększ obraz

Wypożyczalnia Zbiorów Multimedialnych poleca:

Sully

Reżyser: Clint Eastwood

Najnowszy film Clinta Eastwooda. Dnia 15 stycznia 2009 roku kapitan Chesley „Sully” Sullenberger (Tom Hanks) i drugi pilot Jeff Skiles (Aaron Eckhart) rozpoczęli rutynowy lot, który szybko zamienił się w koszmar. Sully dokonał niemożliwego i posadził uszkodzoną maszynę na lodowatych wodach rzeki Hudson. Chociaż awaryjne lądowanie okrzyknięto cudem, w czasie śledztwa zostały ujawnione fakty, które mogły zniszczyć karierę Sully’ego.

 

 

 

Czarownica: Bajka ludowa z Nowej Anglii

Reżyser: Robert Eggers

Nowa Anglia, rok 1630: William i Katherine prowadzą bogobojne życie wraz z piątką swych dzieci, osiedlając się na skraju nieprzebytej dziczy. Kiedy ich nowonarodzony syn znika w tajemniczych okolicznościach a plony niszczeją, członkowie rodziny zaczynają zwracać się przeciwko sobie. „The Witch” to mrożący krew w żyłach portret rodziny w okowach własnych lęków i obaw, zdanej na łaskę nieuchronnego Zła.

 

 

 

London Town

Reżyser: Derrick Borte

Anglia, koniec lat 70. Wśród społeczno-politycznych napięć, Londyn kipi artystycznym fermentem. 15-letni Shay otrzymuje od matki kasetę z punk rockiem. Muzyka wywraca świat chłopaka do góry nogami. Dzięki nowopoznanej dziewczynie Vivian, Shay trafia na koncert żywej legendy – grupy The Clash i poznaje jej wokalistę – charyzmatycznego Joe Strummera (Jonathan Rhys Meyers). Życie chłopaka zmienią się na zawsze.
Młodość, Muzyka i Bunt -„London Town” to energetyczna historia w duchu najlepszych brytyjskich filmów takich, jak „Billy Elliot” czy „Był sobie chłopiec”. Pozytywne i szczere emocje zostaną z widzem na długo, podobnie jak ponadczasowa i niepokorna muzyka kultowych zespołów – The Clash, The Buzzcocks czy The Stranglers.
 
 
 
 
Nienawistna ósemka
 
Reżyser: Quentin Tarantino
 
Ósmy film w karierze Quentina Tarantino. W zjawiskowej obsadzie znaleźli się m.in. Kurt Russell („Grindhouse: Death Proof”), Samuel L. Jackson („Django”), Tim Roth („Wściekłe psy”), Michael Madsen („Kill Bill”), Channing Tatum („22 Jump Street”) oraz Jennifer Jason Leigh („Droga do zatracenia”).
Kilka lat po wojnie secesyjnej przez wietrzne pustkowia Wyoming podróżują łowca nagród John Ruth (Kurt Russell), znany jako „Szubienica”, oraz zbiegła przestępczyni Daisy Domergue (Jennifer Jason Leigh). Podczas zamieci śnieżnej trafiają do zajazdu, w którym spotykają tajemniczych nieznajomych. Gdy gwałtowna nawałnica uderza w górski przyczółek, podróżnicy zaczynają rozumieć, że szanse na dotarcie do miasta są niewielkie, a ich największym zmartwieniem nie jest bezwzględna pogoda, a towarzysze o nieczystych intencjach.
 
 
Szczęście świata
 
Reżyser: Michał Rosa
 
„Szczęście świata” to pełna magii, humoru i wzruszeń historia mieszkańców niezwykłej kamienicy – pięknej Róży, zauroczonych nią mężczyzn i kobiet, zazdrosnych o jej wdzięki. W obsadzie produkcji, przywodzącej na myśl światowe hity „Amelia” i „Grand Budapest Hotel”, wystąpiły topowe nazwiska polskiej kinematografii, m.in.: Karolina Gruszka, Agata Kulesza i Krzysztof Stroiński.
„Szczęście świata” zostało nagrodzone dwoma nagrodami – dla najlepszej muzyki i scenografii – na tegorocznej, 41. edycji Festiwalu Filmowego w Gdyni. Za reżyserię „Szczęścia świata” odpowiada Michał Rosa, twórca wielokrotnie nagradzanych obrazów: „Co słonko widziało”, „Cisza” i „Rysa”.
 
 
Zagubieni
 
Reżyser: Petr Zelenka
 
Film twórcy „Opowieści o zwyczajnym szaleństwie” i „Braci Karamazow” to komedia pełna zwrotów akcji i absurdalnego humoru.
Dziennikarz, szukając tematu do artykułu, natrafia na ostatniego żyjącego świadka wydarzeń kluczowych dla historii Czech i Europy XX wieku. Jest nim sędziwa papuga o doskonałej pamięci, która była świadkiem tajnych obrad między Hitlerem a czołowymi europejskimi politykami tuż przed II wojną światową. Papuga zapamiętała – słowo w słowo – nieznane wcześniej rozmowy i może doprowadzić do wielkiego światowego skandalu.
 
 
 
 
Fale
 
Reżyser: Grzegorz Zariczny
 
Poruszający film Grzegorza Zaricznego – twórcy nagrodzonego Grand Prix na Sundance Film Festival za produkcję „Gwizdek” oraz wielokrotnie wyróżnianego na polskich festiwalach, w tym na Nowych Horyzontach oraz w Gdyni. Reżyser jest laureatem Talentu Trójki w kategorii film (Nagroda Programu 3 Polskiego Radia). W „Falach”, podobnie jak w nagrodzonym Złotymi Lwami „Cześć, Tereska” – postaci głównych bohaterek zostały odegrane przez niezwykle utalentowane, ale nie będące zawodowymi aktorkami dziewczyny. Obraz Grzegorza Zaricznego znalazł się w prestiżowym gronie filmów prezentowanych w ramach Konkursu Głównego Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Karlowych Warach oraz Festiwalu Filmowego w Gdyni.
Ania i Kasia, siedemnastolatki wchodzące w dorosłość, chcą wybić się z rodzinnego miasta i zmienić swoje dotychczasowe życie. Marzą, aby zostać zawodowymi fryzjerkami. Póki co odbywają praktyki w niewielkim salonie. Zmiany, o których marzą wymagają wiele wysiłku i rodzą poważny konflikt z otoczeniem. Między dziewczynami rodzi się głęboka więź. Niespodziewanie na drodze Ani staje matka, z którą dziewczyna od lat nie miała kontaktu.
 
 
Zaćma
 
Reżyser: Ryszard Bugajski
 
 Nominowany do Złotych Lwów film Ryszarda Bugajskiego – twórcy wielokrotnie nagradzanych produkcji: „Przesłuchanie” i „Układ zamknięty”. Zdumiewająca historia spotkania Kardynała Stefana Wyszyńskiego – Prymasa Tysiąclecia z Julią Brystygierową, jedną z najbardziej niesławnych postaci powojennej Polski.
Julia Brystygierowa (Maria Mamona) zwana „Krwawą Luną” to eks-funkcjonariuszka Ministerstwa Bezpieczeństwa. Jako szefowa owianego złą sławą Departamentu V osobiście i z sadystyczną zawziętością katowała więźniów politycznych. Teraz, szukając porady duchowej, ubiega się o prywatną audiencję u Prymasa Stefana Wyszyńskiego (Marek Kalita). Zanim do tego dojdzie będzie musiała przekonać do swoich racji oślepionego księdza (Janusz Gajos).
 
 
 
Pitbull. Niebezpieczne kobiety
 
Reżyser: Patryk Vega
 

„Pitbull. Niebezpieczne kobiety” – kontynuacja głośnego hitu – „Pitbull. Nowe porządki”, to jeden z największych polskich przebojów kinowych, który zgromadził w kinach ponad 2 800 000  widzów!
Druga część filmowej trylogii przynosi widzom jeszcze więcej humoru, akcji oraz znakomitą ekipę aktorską. którą tworzą ulubieńcy publiczności z części pierwszej oraz plejada zupełnie nowych twarzy.
W 2015 roku 40% funkcjonariuszy przyjętych do policji stanowiły kobiety. Wśród nich są Zuza i Jadźka. Na drodze świeżo upieczonych policjantek los szybko stawia starszych kolegów po fachu: Gebelsa i Majamiego. Ich doświadczenie okaże się bezcenne w starciu funkcjonariuszek ze skorumpowanymi przełożonymi oraz brutalnym, przestępczym światem mafii „paliwowej”, której macki sięgają dalej niż można sobie wyobrazić.
Życie prywatne bohaterek jest równie skomplikowane. Jadźka na co dzień zmaga się z nieobliczalnym mężem – pracownikiem wywiadu skarbowego, powiązanym z mafią, natomiast Zuza niefortunnie wikła się w romans z Remkiem ps. Cukier, socjopatycznym gangsterem, którego dziewczyna – Drabina właśnie wychodzi z więzienia…