Nowości filmowe – 15.06.2018 r.

Wypożyczalnia Zbiorów Multimedialnych poleca:

Najlepszy

Reżyser: Łukasz Pawlikowski

Jeden z najważniejszych tytułów roku, obsypany nagrodami (m.in. 4 nagrody na 42 Festiwalu Filmów Fabularnych w Gdyni w tym Nagroda Publiczności).

Film reżysera hitu „Bogowie” – Łukasza Palkowskiego. Historia inspirowana życiem Jerzego Górskiego.

Wydanie dwudyskowe zawiera filmy kinowy oraz dokumentalny o Jerzym Górskim „Mistrz Świata”.

 

Więzień labiryntu: Lekarstwo na śmierć

Reżyser: Wes Ball

Thomas (Dylan O’Brien) przewodzi grupie zbiegłych Streferów w ich ostatniej misji.

By ocalić przyjaciół, muszą przeniknąć do legendarnego Ostatniego Miasta – kontrolowanego przez organizację Dreszcz Labiryntu, który może okazać się najbardziej niebezpieczny z dotychczasowych. Każdy, kto z niego wyjdzie cało, pozna odpowiedź na pytanie, które Streferzy stawiają sobie od chwili, gdy znaleźli się w pierwszym labiryncie.

 

Gotowi na wszystko: Eksterminator

Reżyser: Michał Rogalski

Komedia producentów obsypanych nagrodami filmów: „Ostatnia rodzina” i „Carte Blanche” na podstawie przebojowej sztuki teatralnej. Pełna humoru przewrotną opowieścią o współczesnych mężczyznach, marzeniach młodości, niespodziewanej miłości i przyjaźni, wystawionej na próbę w obliczu rosnących ambicji.

Piątka oddanych przyjaciół miała od dzieciństwa wielkie marzenie – chcieli wstrząsnąć polską sceną metalową i gromadzić na koncertach tłumy jako zespołu Exterminator. Czas jednak pokazał, że młodzieńcze ambicje to jedno, a życie to drugie.

Pewnego dnia powracają dawne wspomnienia. Pani burmistrz obiecuje wesprzeć przyjaciół unijną dotacją, o ile dogadają się i doprowadzą do reaktywacji zespołu. Zespół musi jednak wystąpić na kilku festynach, grając utwory dalekie od ich repertuaru. Czy męska duma pozwali bohaterom iść na kompromis? Wieloletnia przyjaźń i związki z kobietami poddane zostają prawdziwej próbie. Zbliża się wielki koncert…

Paddington 2

Reżyser: Paul King

Druga część szalonych i zabawnych przygód uroczego misia, którego pokochały dzieciaki i dorośli na całym świecie!

Tym razem rezolutny niedźwiadek o nienagannych manierach i skłonności do wpadania w tarapaty trafi w złe towarzystwo. Pomyłkowo osadzony w areszcie wśród zepsutych do szpiku kości typów spod ciemnej gwiazdy, naiwny Paddington zrobi wszystko, by sprowadzić ich na dobrą drogę. A że siłę przekonywania ma wielką, rzecz może się udać. Każdy przecież chętnie przyjmie pomocną łapę nawet jeśli jest nieco lepka od marmolady. Szczególnie jeśli futrzasty zada swe fundamentalne pytanie: Misia w sercu nie masz?!

Wszystkie pieniądze świata

Reżyser: Ridley Scott

Miliarder Jean Paul Getty jest znany z nieustępliwego charakteru i skąpstwa. Gdy grupa nieznanych sprawców porywa jego ukochanego wnuka i żąda wielomilionowego okupu, Getty odmawia zapłacenia choćby dolara. Zrozpaczona matka porwanego – Gail – robi wszystko, by skłonić teścia do zmiany zdania, ale bez skutku. Czas ucieka, a porywacze zaczynają tracić cierpliwość. Życie chłopca wisi na włosku i nic nie wskazuje na to, że uda się jeszcze zapobiec tragedii. Wtedy do drzwi Gail puka tajemniczy mężczyzna twierdząc, że jest wysłannikiem Jean Paula Getty’ego, specjalizującym się w sprawach „nie do rozwiązania”…

 

Tedi i mapa skarbów

Reżyser: Gato Enrique

Tedi marzy, by zostać archeologiem, podróżować po świecie, odkrywać jego sekrety i zaginione skarby. Jednak praca konstruktora sprawia, że na razie są to tylko marzenia.

Szansa na przygodę życia pojawia się, gdy archeolog Sara Leof zaprasza go na prezentację swego najnowszego odkrycia – papirusu stanowiącego dowód istnienia naszyjnika należącego do Midasa, legendarnego króla, który dotykiem zamieniał wszystko w czyste złoto.

Kiedy niegodziwy miliarder porywa Sarę i zmusza ją do pomocy w odnalezieniu talizmanu, Tedi rusza z pomocą – musi uratować dziewczynę swoich snów przemierzając świat i przeżywając niezwykłe i niebezpieczne przygody, w nowym, pełnym akcji i humoru filmie, przy którym cała rodzina będzie się świetnie bawić!

Ghost story

Reżyser: Casey Affleck

Tedi Jones wyjeżdża do Los Angeles, gdzie poznaje archeolożkę Sarę Lavroff. Niedługo potem zostaje porwana, a Tedi wyrusza jej na ratunek.

 

 

 

 

Dora i przyjaciele. Syreni skarb

Reżyser: Elżbieta Kapocińska

Serial Dora i przyjaciele to idealna propozycja dla starszych fanów przyjaznej podróżniczki. Przenieś się do uroczej krainy i razem z Dorą i jej przyjaciółkami odkrywaj syreni świat a także zobacz jak dziewczyny świetnie sobie radzą w szkole. Razem, wszyscy za jednego!

Fernardo
Reżyser: Carlos Sandanha

Fernando to ogromny byk z wielkim sercem, który mimo groźnego wyglądu, zamiast walczyć, woli leżeć na łące i wąchać kwiatki. Niestety, zostaje pomylony z niebezpieczną bestią i zabrany z domu, by wziąć udział w walkach byków w Madrycie. Z grupą niezwykłych przyjaciół przeżywa wielką przygodę i z ich pomocą stara się wrócić do rodziny.

 

 

Psi patrol. Pieski ratują kosmitę

Reżyser: Anna Apostolakis

Psi Patrol to serial ukazujący perypetie sześciorga bohaterskich szczeniąt, które razem z Ryderem przemierzają świat, przeżywają niesamowite przygody i oczywiście pomagają – kto kłopot ma, niech wzywa psa.

 

 

Dom zbrodni

Reżyser: Gilles Paques-Brenner

W jednym z najbardziej zagmatwanych kryminałów Agathy Christie, prywatny detektyw Charles Hayward (Max Irons), na prośbę swej byłej kochanki, wnuczki ofiary, stara się rozwikłać sprawę tajemniczej śmierci zamożnego patriarchy Aristide’a Leonidesa. Ma wskazać zabójcę zanim Scotland Yard odkryje mroczne sekrety rodziny Leonidesów.

 

 

Coco

Reżyser: Lee Unkrich

Disney Pixar przedstawia niezwykle barwną, zabawną i pełną przygód opowieść o rodzinie!
Marzący o karierze muzycznej chłopiec imieniem Miguel, przypadkiem trafia do magicznej krainy przodków.
Na miejscu zaprzyjaźnia się z sympatycznym oszustem Héctorem, który pomaga mu odkryć tajemniczą historię jego rodziny.