Nowości filmowe – 16.04.2018 r.

Wypożyczalnia Zbiorów Multimedialnych poleca

Listy do M3

Reżyser: Tomasz Konecki

„Listy do M. 3” opowie historię kilku osób, którym w jeden magiczny dzień przydarzają się wyjątkowe chwile. Bohaterowie przekonają się o potędze miłości, rodziny, wybaczenia i wiary w to, że ten niezwykły świąteczny czas pełen jest niespodzianek.

 

 

 

 

Belfer Sezon 2

Reżyser:Krzysztof Łukaszewicz

Belfer, Paweł Zawadzki (Maciej Stuhr), zostaje zmuszony do podjęcia pracy w jednym z prestiżowych liceów we Wrocławiu. Już wydarzenia pierwszych kilku dni w nowej szkole wywołują w nim wstrząs. W  liceum dochodzi do tragedii. Pojawia się milion pytań, na które nie ma odpowiedzi. Jedno jest jasne: na terenie liceum toczy się mordercza gra. To nie jest szkoła, jak każda inna. To nie są zwykli uczniowie, a Belfer nie znalazł się tam przypadkowo.

 

 

 

Pomiędzy nami góry

Reżyser: Hany Abu-Assad

Para obcych sobie ludzi przeżywa katastrofę samolotu w górach. Są zdani sami na siebie i mimo poważnych obrażeń muszą walczyć o przeżycie.

 

 

 

 

 

Mother!

Reżyser: Darren Aronofsky

To historia kobiety (Jennifer Lawrence), która wprowadza się do zbudowanego na odludziu domu, należącego do rodziny jej partnera (Javier Bardem). Okazały budynek przed laty spłonął w ogromnym pożarze. Wspólnymi siłami para remontuje posiadłość. Sielanka trwa do czasu, kiedy pewnego deszczowego wieczoru do drzwi puka Nieznajomy (Ed Harris). Jego obecność wzbudzi niepokój i zamieszanie, jakiego żaden z bohaterów się nie spodziewał. Od tej pory nic nie będzie takie jak wcześniej.

 

 

 

Rogi

Reżyser: Alexandre Aja

Iggy Parish (Radcliffe) oskarżony jest o zamordowanie swojej dziewczyny. Ciało znaleziono w miejscu ich spotkań, świadkowie widzieli ich kłócących się ze sobą w noc jej śmierci. Innych śladów nie ma. Pozostaje jedynie słowa Ig’a, ale jak to ze słowem bywa, nikt nie wierzy w jego niewinność. Nawet rodzina, mimo, że go wspiera za bardzo nie dopuszcza do świadomości innych możliwości.

Ig po jednorazowej przygodzie z koleżanką z dzieciństwa budzi się w łóżku z rogami(!) wyrastającymi z głowy. Rogi rosną bardzo szybko, a wyglądem przypominają diabelski atrybut. Co ciekawe to niesamowite zjawisko jest zupełnie ignorowane przez wszystkich spotkanych ludzi. Reakcje to „o masz rogi, spoko”, nikogo to mocno nie dziwi. Ig natomiast co chwila zadziwiany zostaje reakcjami ludzi na rozmowę z nim. Jak się okazuje rogi sprawiają, że każdy kto ma z nim styczność staje się szczery aż do bólu. Ludzie mówią o rzeczach, których nigdy nie chcieliby sobie przypomnieć, nawet największe tajemnice wyjawiane są od tak.

Ig szybko zaczyna manipulować ludźmi, a dodatkowo może przeprowadzić własne śledztwo i znaleźć prawdziwego mordercę. Bo przecież każda zapytana osoba mówi prawdę!

Nocne życie

Reżyser: Ben Affleck

W czasach prohibicji syn szanowanego kapitana bostońskiej policji (Brendan Gleeson) – Joe Coughlin (Ben Affleck) odcina się od swojego tradycyjnego wychowania. Mężczyzna jest przestępcą, który cieszy się życiem poza prawem, pracując dla miejscowego mafiosa Tima Hickeya (Titus Welliver). Gdy Joe kradnie pieniądze i dziewczynę (Sienna Miller) wroga swojego szefa – Alberta White’a (Robert Glenister), rozpoczyna serię tragicznych wydarzeń.

 

 

 

 

Borg McEnroe

Reżyser: Janus Metz

Wimbledon 1980. Cały świat wstrzymuje oddech – rozpoczyna się finałowy mecz. Björn Borg, najlepszy tenisista na świecie, będzie bronił po raz piąty tytułu mistrza. Chłodny, opanowany i skuteczny – jest ulubieńcem publiczności. Nikt jednak nie wie o dramacie rozgrywającym się poza kortem: niespełna 24-letni tenisista jest fizycznym i psychicznym wrakiem, wyniszczonym przez mordercze treningi, które rujnują także jego życie prywatne. Przeciwnik Borga to 20-letni John McEnroe, porywczy i wybuchowy, zdeterminowany, by zająć miejsce swojego dotychczasowego idola. Jaką cenę może mieć sukces?

 

 

 

Na pokuszenie

Reżyser: Sofia Coppola

Uwodzicielska adaptacja powieści Thomasa Cullinana w reżyserii słynnej scenarzystki i reżyserki Sofii Coppoli. Historia dzieje się w czasach Wojny Secesyjnej w jednej z południowych szkół dla dziewcząt. Młode kobiety opiekują się rannym żołnierzem wroga. Wraz ze stopniowym, powolnym powrotem mężczyzny do zdrowia dom zaczyna wypełniać napięcie seksualne i nieoczekiwana rywalizacja, która każe dziewczętom łamać wszelkie tabu i zmieniać rzeczywistość wokół nich.

 

 

 

 

Piła. Dziedzictwo

Reżyser: Michael Spierig, Peter Spierig

Miasto paraliżuje strach, gdy policja odkrywa kolejne zmasakrowane zwłoki. Media rozdmuchują teorię o seryjnym mordercy, ale detektywom nie udaje się ustalić żadnego wspólnego mianownika, który łączyłby wszystkie zabójstwa. Aż do dnia, gdy na jaw wyjdzie jeden makabryczny szczegół, który rzuci podejrzenie na dobrze znanego policji mordercę Johna Kramera. Problem w tym, że Kramer nie żyje…

 

 

 

 

Kryptonim HHhH

Reżyser: Cedric Jimenez

Prawdziwa historia człowieka, który skrywał największe tajemnice III Rzeszy. Każda władza potrzebuje kogoś, kto pozostanie w cieniu i zatroszczy się o jej sekrety. Reinhard Heydrich skrycie pracuje nad stworzeniem siatki szpiegowskiej na ogromną skalę. W tajemnicy powstaje tajna organizacja, która zmieni bieg historii i wpłynie na losy milionów. Ale człowiek, w którego rękach spoczywają niebezpieczne tajemnice, staje się zagrożeniem również dla swoich przywódców.