Nowości filmowe – 27.04.2018 r.

Wypożyczalnia Zbiorów Multimedialnych poleca:

Twój Vincent

Reżyser: Dorota Kobiela

„Twój Vincent” to pierwsza pełnometrażowa animacja malarska, która zachwyca widzów na całym świecie.  Każda z 65 000 klatek filmu została ręcznie namalowana, w projekcie wzięło udział 125 zawodowych malarzy z całego świata, którzy świat znany z obrazów van Gogha ożywili na ekranie.

 

 

 

 

Skok stulecia

Reżyser: Christian Gudegast

Nick Flanagan (Gerard Butler) stoi na czele cieszącej się złą sławą w przestępczym światku grupy agentów, którzy zasłynęli likwidacją najbardziej niebezpiecznych gangów. Wszyscy wiedzą, że Flanagan stosuje metody równie brutalne jak jego przeciwnicy i nigdy nie odpuszcza. Ray Merriman (Pablo Schreiber) właśnie opuścił więzienie i organizuje skok, który ma go ustawić do końca życia. Nikt dotąd nie porwał się na realizację tak śmiałego planu, ale Merriman to złodziej wizjoner. Gdy jeden z jego wspólników zdradza policji plany skoku, do akcji z całą brutalnością wkracza ekipa Flanagana. Tym razem jednak przeciwnik okaże się niezwykle wymagający. Plan Merrimana okazuje się znacznie bardziej wyrafinowany niż można było przypuszczać…

 

 

 

Tajemnica Marrowbone

Reżyser: Sergio G. Sanchez

Jack Marrowbone wraz z trojgiem młodszego rodzeństwa mieszka w położonej na odludziu rodzinnej posiadłości. Po śmierci ukochanej matki rodzeństwo stworzyło tu sobie własny, bezpieczny świat, bez udziału dorosłych. Od pewnego czasu jednak mieszkańcy domu zaczynają doświadczać niewyjaśnionych, coraz bardziej niepokojących zjawisk. Wkrótce dochodzą do przerażającego wniosku, że na poddaszu ich domu kryje się jakaś wroga istota, w tajemniczy sposób związana z przeszłością ich rodziny.

 

 

 

Pewnego razu w listopadzie …

Reżyser: Andrzej Jakimowski

W swoim nowym dziele Jakimowski zrywa ze sprawdzoną strategią artystyczną. Zamiast odwracać się plecami do rzeczywistości, reżyser próbuje chwycić ją za rogi, opisać świat „tu i teraz”. Jego najnowsze dzieło relacjonuje kilka dni z życia rodziny, która w wyniku reprywatyzacji straciła dach nad głową. Matka, wchodzący w dorosłość syn oraz kundelek Koleś błąkają się po Warszawie w poszukiwaniu schronienia. Włamują się do chatynki położonej w ogródkach działkowych, pukają do drzwi przytułków i noclegowni, wreszcie lądują na squacie wraz z innymi ofiarami tzw. czyścicieli kamienic. Na tym seria niefortunnych zdarzeń jednak się nie kończy.

 

 

 

Detektyw Sezon 2

Reżyser: Justin Lin

Akcja drugiego sezonu dzieje się w spalonej słońcem Kalifornii. Nietypowe morderstwo sprawia, że krzyżują się losy trzech policjantów i pewnego przestępcy. Każdy z nich funkcjonuje w sieci spisków i zdrad. W rolach głównych występują Colin Farrell, Vince Vaughn, Rachel McAdams i Taylor Kitsch. Drugi sezon Detektywa ma osiem odcinków, pierwsze dwa zostały wyreżyserowane przez Justina Lina. Drugi sezon elektryzującego serialu, który okazał się jednym z największych telewizyjnych wydarzeń 2014 roku (zdobył sześć statuetek Emmy i cztery nominacje do Złotego Globu). Tym razem napisana przez Nica Pizzolatto opowieść, będąca połączeniem trzymającej w napięciu historii kryminalnej oraz osobistej podróży bohaterów, rozgrywa się w słonecznej Kalifornii. Jej obraz daleki jest jednak od sielankowych krajobrazów znanych z wielu hollywoodzkich produkcji. W rolach głównych wystąpią takie gwiazdy jak nagrodzony Złotym Globem Colin Farrell (Najpierw strzelaj, potem zwiedzaj, Pamięć absolutna), Vince Vaughn (Polowanie na druhny, serial Stażyści), Rachel McAdams (Sherlock Holmes, Czas na miłość) i Taylor Kitsch (Bractwo Bang Bang, Ocalony).

 

Zabicie świętego jelenia

Reżyser: Yorgos Lanthimos

Steven (Collin Farell) i Anna (Nicole Kidman) to małżeństwo lekarzy z Cincinnati. Mają przestronny dom, duży samochód i dzieciaki z lśniącymi włosami. Rysą na ideale okazuje się jednak orbitujący wokół rodziny nastolatek Martin (Barry Keoghan). Steven spotyka się z nim, obdarowuje prezentami, odwiedza w domu i zaprasza do siebie. Tymczasem chłopak coraz lepiej czuje się w towarzystwie nowych przyjaciół, zaczyna uwodzić ich córkę, zawłaszcza coraz więcej ich czasu i przestrzeni. Na początku wydaje się, że odkrycie sekretu Martina zatrzęsie w posadach związkiem bohaterów. Później – gdy reżyser częściowo odkryje karty – całość skręci w stronę opowieści o psychopacie powoli rozmontowującym poczucie bezpieczeństwa zamożnej rodziny. Nic bardziej mylnego. Snujący opowieść o grzechach przeszłości, które zostają wypalone na naszej duszy niczym piętno, Lanthimos zsyła na bohatera cierpienie o iście biblijnej skali, a następnie zmusza do pokuty.

 

 

The square

Reżyser: Ruben Ostlund

Rozwiedziony dyrektor muzeum sztuki nowoczesnej stanie przed wielkim wyzwaniem podczas przygotowań do premiery najnowszej instalacji artystycznej.

 

 

 

 

 

Shimmer i Shine. Piżamowe Dźiny!

Reżyser: Joanna Węgrzynowska-Cybińska

Dwie bliźniacze siostry, Shimmer i Shine, są dżinami, które potrafią w jeden dzień ofiarować trzy życzenia. Pomagają swojej ludzkiej przyjaciółce Leah. Leah wraz z dżinami przeżywają niesamowite przygody gdy się okazuje, że spełnianie trzech życzeń w jeden dzień to bardzo trudne zadanie. Zac nie może zobaczyć i usłyszeć Shimmer i Shine.

 

 

 

 

Psi patrol. Nowy pies

Reżyser: Keith Chapman

Serial opisuje perypetie ośmiorga bohaterskich szczeniąt – Marshalla, Rubble’a, Chase’a, Rocky’ego, Zumy, Skye, Everest i Trackera, które wspólnie z dziesięcioletnim chłopcem Ryderem wyruszają na ratunek potrzebującym i stawiają czoło zagrożeniom.

 

 

 

 

Dżungla

Reżyser: Justin Monjo

Film Grega McLeana jest próbą rekonstrukcji wydarzeń, do których doszło w 1981 r. w Boliwii. Trójka przyjaciół wybrała się do amazońskiej dżungli, by przeżyć przygodę. Wraz z przewodnikiem Karlem wkroczyli do nieprzejednanej, dzikiej i pełnej niebezpieczeństw leśnej głuszy. Odwiedzając najbardziej niedostępne części naszej planety, trzeba być przygotowanym na wszystko. To nie tylko podziwianie cywilizacji ukrytej gdzieś pośród niedostępnych partii dżungli, ale całkiem nowy i obcy dla Europejczyka ekosystem. W obrazie McLeana wyprawa bohaterów oscyluje wokół fascynacji dziewiczym regionem, praktycznie nieskalanym przez niszczycielską działalność człowieka, a chęcią pokonywania granic własnych możliwości.

 

 

Jak Bóg da

Reżyser: Edoardo Maria Falcone

Tommaso, ceniony chirurg i zatwardziały ateista, dowiaduje się, że jego syn chce zostać księdzem. Próbuje odwieść chłopaka od tego zamiaru.

 

 

 

 

 

Dwunastu odważnych

Reżyser: Nicolai Fugisid

Po zamachach z 11 września 2001 roku Amerykanie wysyłają do Afganistanu oddział specjalny pod wodzą kapitana Mitcha Nelsona (Chris Hemsworth). Jego zadaniem jest nawiązanie współpracy z dowodzącym siłami Sojuszu Północnego generałem Dostumem (Navid Negahban) celem wspólnej walki z talibami i ich sojusznikami z Al-Kaidy. Amerykanie muszą pokonać nie tylko wzajemną nieufność i bariery kulturowe, ale także nauczyć się od walczących konno mudżahedinów trudnej sztuki przetrwania w pustynnych realiach.