Nowości książkowe dla dzieci – 06.02.2019

Powiększ obraz

Wypożyczalnia dla dzieci poleca.

Anna Włodarkiewicz

Zima Toli

Poznajcie czteroletnią Tolę. Jest bardzo ciekawa świata – interesuje ją dosłownie wszystko! Wraz z rodzicami obserwuje zmieniające się pory roku. Co ciekawego przynosi zima? Zimą wszystko przykryte jest kołderką białego śniegu. Zimą Tola ubiera ciepłą kurteczkę, a uszy chowa pod grubą czapką.

Cztery naturalne, rodzinne opowiadania uzupełnione pięknymi ilustracjami otulą was swoim ciepłym klimatem i sprawią, że będziecie wracać do tej książki niezależnie od pory roku.

Ewa Minor, Marcin Minor

Tutaje

W Tutajach czas nie płynie ani wolniej, ani szybciej. Potrafi jednak zaskakiwać kierunkami, w których popycha bohaterów – mieszkańców lasu. Każdy zwierzak to wyjątkowy charakterek, z zaletami, wadami oraz całą paletą emocji. Do Tutajów można trafić przez przypadek lub celowo – przez skrytkę w starej chacie. Świat, w którym czujemy się ważni, doceniani, lubimy i szanujemy siebie oraz innych, odważnie pokonujemy wszelkie przeszkody i z ciekawością zaglądamy w głąb siebie, może każdego dnia być dla nas magicznym miejscem. Zapraszamy dzieci i ich rodziców do podróży w leśne zakamarki, gdzie będzie śmiesznie, często wzruszająco, a gdy trzeba – wspierająco!

Ruszamy do akcji!

Drrryń! W Pontypandy wybuchł pożar.
Wezwij strażaka Sama i wspólnie ruszajcie do akcji.

Dzięki tej wyjątkowej książce z dźwiękowymi przyciskami dowiesz się, jak ważne są zachowanie bezpieczeństwa i współpraca w sytuacjach zagrożenia.

Jane Chapman

Trzymaj mnie mocno

Poznaj uroczą wyderkę Miki!

Mała wyderka zawsze mocno trzyma się swojej mamy. Pewnego dnia, gdy mama wyrusza na poszukiwanie pożywienia, Miki poznaje nowego przyjaciela – Amaka, który tak jak ona jest małą wydrą morską. Od tej pory razem przeżywają przeróżne przygody. Kiedy na morzu nagle zrywa się potężny sztorm, wyderki nie mają innego wyjścia, jak tylko mocno się trzymać. Ale czy to wystarczy, żeby być bezpiecznym?

Barbara Montini

Mortynka. Historia od której umrzecie ze śmiechu

Pierwsza część popularnej serii o dziewczynce zombie.

Mortina jest z pozoru zwykłą dziewczynką, różni się jednak nieco od innych. A to dlatego, że tak naprawdę jest zombie… Mieszka w willi „Demolka” ze swoją ciotką Kostusią. Jej najlepszy przyjaciel to pies rasy chart, który jest albinosem. Mortina nigdy się z nim nie rozstaje. Największym pragnieniem dziewczynki jest jednak znalezienie prawdziwych przyjaciół wśród jej rówieśników. Niestety z obawy, by ludzi nie wystraszyć, nie pozwolono jej się z nimi spotykać. Pewnego dnia jednak nadarza się okazja: impreza z okazji Halloween! Mortina nie musi się nawet przebierać! Ale co się stanie, gdy inne dzieci odkryją, że wcale nie nosi kostiumu?

Jo Witek, Christine Roussey

Moje małe strachy

Małe dzieci czasem boją się ciemności, dziwnych kształtów, dźwięków, wymyślonych potworów i zwierząt. Razem z bohaterką znaną z bestsellerowych „W moim sercu” i „Puk, puk. Jest tam kto?” przechodzimy przez kolejne strony, poznając źródła dziecięcych lęków i sposoby na ich ukojenie.

Jonathan Litton

Księga Ziemi

Gdzieś w zakątku Galaktyki zwanej Drogą Mleczną, wokół niezbyt dużej, zwyczajnej gwiazdy krąży niepozorna niebieskawa planeta. Nie byłoby w niej nic nadzwyczajnego, gdyby nie to, że jest jedynym (znanym nam, ludziom) miejscem w bezmiernym Wszechświecie, gdzie istnieje życie.

Sebastian Pelon

Moje dwa kółka

Moje dwa kółka – książka do nauki dorastania.

Piękny album w delikatnej tonacji, wzbogacony odrobiną fluorescencyjnego koloru pomarańczowego. Pełne życia ilustracje, sympatyczne postaci i poruszająca opowieść o rozwijaniu talentów to kwintesencja książki autorstwa Sebastien Pelon.

Opowieść bogata w emocje, zabawna i delikatna. Książka do nauki dorastania, stanowiąca podstawę do niejednej rozmowy.

Wspaniały album o nauce życia, wytrwałości i przyjaźni.

Madlena Szeliga

Horror

A co gdyby truskawka miała uczucia? Czy zawahalibyście się przed wrzuceniem jej do blendera? Czy obieranie ziemniaków na pewno jest etyczne? Czy macie wyrzuty sumienia po szatkowaniu główek kapusty?

„Horror” Madleny Szeligi to książka-żart i książka-perełka z wyjątkowymi, autorskimi ilustracjami Emilii Dziubak, która pokazuje czytelnikom swoje zupełnie nowe oblicze. Powstała nie po to, żeby straszyć (no, może tylko troszkę!), ale żeby ćwiczyć wyobraźnię i bawić się codziennością. Są tu i owoce, które dobrze znamy, ale też bardziej egzotyczne. Są warzywa i zioła. I wszystkie sposoby w jakie znęcamy się nad nimi.

Książka dla dzieci od lat 10 oraz odważnych rodziców.

Alex Smith

Kostek rozdaje prezenty

Kostek i Pan Piętka sądzą, że schwytali włamywacza, który w wigilijną noc skradał się przez komin. Szybko zakuli go w kajdanki, a potem zapalili światło… O nie! To nie złodziej – to Święty Mikołaj! A teraz kluczyk do kajdanek gdzieś się zapodział i nasi dwaj bohaterowie muszą sami dostarczyć wszystkie prezenty przed północą.

Chelo Manchelo

Chciejskie potwory. Jak przestały rządzić moim światem

Każdy z nas ma swojego chciejskiego potwora, który czasem sprawia, że czegoś chcemy za bardzo i za dużo.  Za dużo lodów, za dużo gier komputerowych, za dużo uwagi otoczenia… Ale uważaj – jeśli twój chciejski potwór urośnie zbyt duży, będziesz mieć duże kłopoty! Na szczęście jest na to rada…

Historia o tym, jak pewien chłopiec znalazł sposób na to, by jego osobisty chciejski potwór, Oskar, przestał nim dyrygować. Pełna humoru, poezji i mądrości historia o tym, jak znaleźć równowagę wśród naszych pragnień.