Nowości książkowe dla dzieci – 13.02.2018 r.

Powiększ obraz

Polecamy Państwu poniższe nowości wydawnicze dla dzieci.

Dziwolągi

Sitia Rubio Cristina, Leon Cristobal

Co byście zrobili, gdyby wasz dom nagle zniknął? Książka obrazkowa o tym, co dzieje się ze zwierzętami, gdy ludzie wycinają las.

Bal w lesie? Tego jeszcze nie było! Nic dziwnego, że wybierają się na niego wszystkie zwierzęta. Tańczą, objadają się ciastem i świetnie bawią, ale po powrocie nie mogą uwierzyć własnym oczom: ich domy zniknęły! Po drzewach, które dawały im schronienie i pożywienie, zostały tylko szczątki! Gdy okazuje się, że sprawcami tej kradzieży są dziwolągi zwane ludźmi, zwierzęta wymyślają sprytny plan…

 

 

Pudle i frytki

Lindenbaum Pija

Trzy psy i szczeniak mieszkają na wyspie. Powodzi im się dobrze, lecz pewnego dnia w ich kraju kończą się wszystkie ziemniaki, woda wysycha, a na dno pustego basenu spada wielki głaz. Psy muszą wyruszyć w poszukiwaniu nowego miejsca, gdzie będą mogły zasadzić ziemniaki i wykopać basen. Po niebezpiecznej podróży przez morze docierają na ląd, gdzie witają ich trzy pudle. Jak zostaną przez nich przyjęci nieznajomi przybysze?

 

 

Znajdź kropki

Mansfield Andy

Czy to książka? Łamigłówka? Może ćwiczenie z geometrii? Andy Mansfield zaprasza do wyjątkowego świata kolorowych kropek, które ukryły się w najbardziej zaskakujących miejscach.

Popchnij, pociągnij, podnieś i przekręć, aby znaleźć kropki ukryte w tej pomysłowej książce. Znakomita zabawa dla małych i dużych!

 

Nasz ciało

Dexet Hector

Kolejna książka autora bestsellerów „Kto zjadł biedronkę?”, „Oto jest ogród” i „A co to?”. Pomysłowa i oryginalna książka o funkcjonowaniu ludzkiego ciała – w sam raz dla najmłodszych czytelników. Dowiedzą się z niej, po co nam palce u rąk i nóg, po co czasem trzeba nosić okulary i dlaczego brzuszek mamy się powiększył.

 

 

 

 

Kominiarz

Czerniak-Chojnacka Dominika

 

Ta dwustronna kartonowa książka to urzekająca prostotą i dowcipem opowieść o pracy dwóch braci: kominiarza i piekarza. Jeden ubiera się na czarno, drugi na biało. Jeden pracuje w dzień, drugi w nocy. Czym jeszcze się różnią, a w czym są podobni? Opowiedzą wam o tym zabawne, czarno-biało-czerwone ilustracje i zwięzły rymowany tekst zgrabnie wykorzystujący uwielbiane przez maluchy wyrazy dźwiękonaśladowcze.

 

 

Misiowa księga ukrytych rzeczy

Opracowanie zbiorowe

Miś uwielbia Gwiazdkę! W tym roku chce urządzić idealne przyjęcie, na które zaprosi wszystkich swoich przyjaciół. Ale ma tyle do zrobienia! Od wybrania i zapakowania prezentów, przez znalezienie najładniejszej choinki, po szukanie pyszności w fabryce cukierków – Miś ma wiele skarbów do odnalezienia, a jest tylko malutkim misiem! Miś potrzebuje ciebie do pomocy, żeby znaleźć wszystko, czego potrzeba!

„Misiowa księga ukrytych rzeczy” jest klasycznym tytułem, z obrazkami, na których trzeba odnaleźć jeden element.

 

 

 

Jak Johan uratował cielaka

Astrid Lindgren

Johan i jego rodzice mieli tylko jedną krowę. Niestety pewnego zimowego dnia Embla zjadła gwóźdź i zdechła. Johan był zrozpaczony – dlaczego takie nieszczęście musiało spotkać jego jedyną, ukochaną krowę? Niedługo potem, odgarniając wieczorem śnieg z obejścia, Johan usłyszał dziwne odgłosy dochodzące z przydrożnego rowu. Kiedy tam podszedł, dokonał niezwykłego odkrycia!

Opowiadanie Astrid Lindgren zilustrowane przez mało jeszcze w Polsce znaną Marit Törnqvist, której wspaniale udało się oddać charakter dawnej Smalandii oraz jej mieszkańców.

 

Hedwiga

Nilsson Frida

Pełna łobuzerskiego humoru opowieść o rezolutnej dziewczynce i jej pierwszym roku w szkole.

Hedwiga ma 7 lat. Mieszka w małym czerwonym domku z rodzicami, psem, dwoma kotami i tysiącem pająków, które siedzą w piwnicy i tylko czekają, żeby wejść jej pod koszulkę. W sąsiedztwie nie ma żadnych dzieci, więc często się nudzi. Ale wszystko się zmienia, kiedy zaczyna chodzić do szkoły. Czekała na nią całą wieczność!

Już pierwszego dnia zaczynają się przygody. Hedwiga zaprzyjaźnia się z Lindą, która ma z przodu krzywy ząb, biały jak kostka cukru. Razem wywołują duchy w toalecie, próbują zemścić się na pani ze stołówki za wątróbkę i o mało nie zabijają Rickarda mydłem w płynie… Ich pomysły często doprowadzają do katastrofy (albo prawie) – ale nigdy nie jest nudno!

 

Przejścia nie ma

Minhos Martins Isabel

Nieodparcie śmieszna opowieść o władzy i nieposłuszeństwie.

W tej książce rządzi generał Alcazar! Postanowił, że będzie jej bohaterem. Prawa strona ma być zawsze pusta, żeby mógł nim zostać, kiedy zechce. Przejścia nie ma! Kiedy generał ogłasza ten zakaz, na granicy między stronami szybko zbierają się pozostałe postaci z książki. Wszyscy są oburzeni. Co teraz?

 

 

 

W moim sercu

Jo Witek, Roussey Christine

Dziś otworzę szeroko drzwi do mojego serca i zobaczymy, co się w nim kryje. Radość, smutek, odwaga, gniew – w każdym sercu mieszka wiele uczuć. „W moim sercu” to piękna książka o uczuciach, która podbiła tysiące małych i dużych serc.

 

 

 

 

 

Feralne urodziny ze skarpetką

Chaud Benjamin

Co zrobić, jeśli przyjdzie się na przyjęcie urodzinowe przebranym za królika i odkryje, że nikt inny się nie przebrał, a potem popełnia się gafę za gafą? I jeśli w dodatku są to urodziny ukochanej, która dopiero ma się dowiedzieć, że nią jest?

Dramatyczny splot niezręcznych sytuacji towarzyskich z zaskakującym zakończeniem.

 

 

 

 

Dom, który się przebudzi

Martin Widmark

„Dom, który się przebudził” to drugi (po „Tyczce w Krainie Szczęścia”) wspólny projekt Martina Widmarka, szwedzkiego giganta literatury dziecięcej, i Emilii Dziubak, wybitnej polskiej ilustratorki.

Samotny i zrzędliwy Larson powoli gasi światła w całym domu, jakby szykował się na kres życia. Niespodziewanie w opuszczonym domostwie pojawia się mały chłopiec z prośbą o zaopiekowanie się jego roślinką na czas wyjazdu.
To opowieść o tym, że zawsze można zacząć żyć od nowa i że ważne jest, aby mieć się o co troszczyć – nawet jeśli to tylko roślinka w doniczce.

 

 

Bałwan w lodówce

Gorczyca Łukasz

Czy obraz albo rzeźbę da się stworzyć ze śmieci? Co robi bałwan w lodówce? Czy taśma klejąca może być dziełem sztuki? Dlaczego warto czasem stanąć na głowie? Po co artystki obierają ziemniaki i czy kasują bilety? Tego wszystkiego – i wielu innych rzeczy! – dowiecie się z „Bałwana w lodówce”, pełnej humoru opowieści o przygodach dwójki dzieci, które poznają twórczość wybitnych współczesnych artystów (a czasem także ich samych). Błyskotliwy tekst znawcy sztuki Łukasza Gorczycy uzupełniają znakomite ilustracje Krzysztofa Gawronkiewicza, cenionego twórcy komiksów.

 

 

 

Aciumpa

Catarina Sobral

 

Pewnego dnia świat obiega wiadomość o niesamowitym odkryciu. W bardzo starym słowniku odnaleziono nieznane słowo: ACIUMPA. Nikt nie wie, co ono znaczy. Ale wszyscy chcą go używać. Tylko jak? Powiedzieć komuś „Ale z ciebie aciumpa”? Poradzić mu „Aciumpuj to ciasto”? A może życzyć „Wszystkiego aciumpnego”?

Aciumpastyczna książka dla wszystkich aciumpnych czytelników.