O grypie w Bibliotece

Turkowscy Seniorzy, uczestniczący w funkcjonującym w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Włodzimierza Pietrzaka w Turku Programie 50+, wrócili po kolejnej wakacyjnej przerwie w mury naszej placówki. Nowy semestr rozpoczął się wykładem zatytułowanym „Jak nie dać się grypie?”.  

Po wakacyjnej przerwie, w środowe popołudnie 4 października, Seniorzy z zainteresowaniem wysłuchali pierwszego wykładu, rozpoczynającego kolejny semestr. Gościem inaugurującego spotkania był lekarz z Przychodni Rodzinnej MEDYK – dr Patryk Wodziński. Spotkanie dostarczyło wielu cennych informacji, dotyczących grypy –  m.in. typów jej występowania, ryzyka pojawienia się powikłań, wreszcie metod zapobiegania tej chorobie. Szczególny nacisk położony został na szczepienie ochronne przeciwko grypie, jako jeden z najkorzystniejszych elementów profilaktyki.

Do końca roku przed Seniorami jeszcze dwa spotkanie dotyczące zdrowia – w związku z obchodami października, jako miesiąca świadomości raka piersi, spotkają się z Zofią Mac – Prezesem Konińskiego Klubu „Amazonki”, natomiast w grudniu o zdrowiu na świątecznym stole opowie im zaprzyjaźniona z Biblioteką dietetyk – Karolina Łajdecka. Będą mogli jeszcze również m.in. uczestniczyć w spotkaniu autorskim z powieściopisarzem, satyrykiem i dziennikarzem – Arkadiuszem Niemirskim, czy też w podsumowaniu Konkursu Multimedialnego pod hasłem „Historia prasy turkowskiej”.

Poza wykładami w ramach Programu funkcjonują Dyskusyjny Klub Książki, Biblioteczny Klub Filmowy i Warsztaty rękodzieła, Seniorzy uczęszczają również na kurs komputerowy, kurs języka angielskiego dla początkujących i średnio zaawansowanych oraz uczestniczą w akcji „Cała Polska Czyta Dzieciom” realizowanej w ramach współpracy Biblioteki z turkowskimi przedszkolami.

Następne spotkanie, pod hasłem „Profilaktyka raka piersi”, już we wtorek 17 października o godz. 17.00 w Sali konferencyjnej MBP w Turku.

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych naszą ofertą Seniorów!