O stylu z Alicją Bogdan

Alicja Bogdan – autorka książki „Piękna każdego dnia. 365 porad stylistki”, dyplomowana stylistka i kolorystka oraz doradca wizerunkowy była ostatnim gościem Tygodnia Bibliotek w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Włodzimierza Pietrzaka w Turku.

O tym, jak odkryć swoje piękno opowiadała we wtorkowe popołudnie, 15 maja, Alicja Bogdan – założycielka międzynarodowej szkoły biznesu dla kreatorów wizerunku STYLING&BUSINESS ACADEMY. Stylistka jest absolwentką Wyższej Szkoły Bankowej we Wrocławiu – kierunek Psychologia w Biznesie oraz Marketing i Komunikacja Społeczna. Od 2011 roku zajmuje się osobistą stylizacją. Zdobyła ogromne doświadczenie przeszkalając z dziedziny wizerunku rzesze indywidualnych klientek. W 2013 roku uzyskała międzynarodowy certyfikat jako doradca wizerunku (Image Consultant). Oprócz promowanego poradnika „Piękna każdego dnia. 365 porad stylistki” – stworzonego z pasji do piękna, który zawiera krótkie wskazówki, jak lepiej każdego dnia poznawać i wyrażać siebie poprzez swój wygląd oraz poznać swoje mocne strony – niebawem wyda kolejną książkę – „Osobista stylistka. Zawód przyszłości”.

Podczas spotkania Pani Alicja przekonywała uczestniczki Programu 50+, iż każdy jest piękny i wyjątkowy, a wartość człowieka tkwi w tym, kim jest, a nie jak wygląda. Zdaniem stylistki najlepszą drogą do akceptacji siebie jest całkowita akceptacja swego wyglądu. Kolejnym krokiem są eksperymenty ze swoim wizerunkiem, które pozwalają poczuć się dobrze – odnaleźć styl zgodny ze swoją osobowością. Seniorki poznały też pięć zasad potrzebnych do osiągnięcia dobrego wizerunku, typy figur, błędy najczęściej popełniane przy doborze garderoby oraz miały możliwość skorzystania z osobistych konsultacji – określenia typu figury.

Lekcja stylu z Alicją Bogdan z pewnością pozostanie na długo w pamięci uczestniczek spotkania – pełna optymizmu i energii stylistka wprowadziła niezwykle miłą atmosferę, a Jej cenne wskazówki na pewno staną się inspiracją i motorem do wprowadzenia zmian we własnym wizerunku.