Oscarowy wieczór filmowy

Powiększ obraz

Wszyscy miłośnicy X Muzy mogą mieć powody do zadowolenia! Już niebawem rusza bowiem Nocny Maraton Filmowy. Organizatorami tej kinowej uczty, jak co roku, są Miejska Biblioteka Publiczna im. Włodzimierza Pietrzaka w Turku oraz Muzeum Miasta Turku im. Józefa Mehoffera.

Zachęceni sukcesem ubiegłych lat postanowiliśmy po raz kolejny dostarczyć niezapomnianych wrażeń wszystkim miłośnikom sztuki filmowej. Pierwszy wieczór filmowy odbędzie się już 5 sierpnia – w bloku „Amerykańskie kino oscarowe” zobaczyć będzie można filmy „La La Land” oraz „Poradnik pozytywnego myślenia”.

„La La Land” w reż. Damiena Chazelle’a to komediodramat muzyczny. Tytuł produkcji stanowi grę słów i odnosi się do Los Angeles. Film, w którym zobaczyć możemy fantastycznych Emmę Stone i Ryana Goslinga, zdobył aż 14 nominacji do Oscarów, wyrównując rekord „Titanica” i „Wszystko o Ewie”.

„Poradnik pozytywnego myślenia” w reż. Davida O. Russella, w którym zobaczyć możemy m.in. Jennifer Lawrence, Bradleya Coopera oraz znakomitego Roberta De Niro, to ekscentryczna komedia romantyczna ciesząca się rzeszą wielbicieli, zarówno wśród widzów jak i krytyków, na całym świecie.

Wszystkich wielbicieli dobrego kina serdecznie zapraszamy 5 sierpnia na godz. 21.00. Projekcja odbędzie się na Dziedzińcu Muzeum Miasta Turku im. Józefa Mehoffera.