Paryski klimat w turkowskiej bibliotece

Powiększ obraz

Wszystkich miłośników filmowej twórczości Woody’ego Allena zapraszamy na pierwsze powakacyjne spotkanie Bibliotecznego Klubu Filmowego. Podczas wtorkowego sensu wspólnie obejrzymy nagrodzony Oscarem za najlepszy scenariusz film „O północy w Paryżu”. Pełna humorystycznych wątków historia z pewnością wprawi wszystkich oglądających w doskonały nastrój.

„O północy w Paryżu” to amerykańsko-hiszpańska komedia romantyczna z elementami kina science-fiction. Woody Allen po wyreżyserowaniu 43 filmów, w tym wielu najzabawniejszych komedii na świecie, nakręcił najbardziej kasowy hit w swojej karierze, który zachwycił dwa razy więcej widzów niż przebojowy  „Vicky, Christina, Barcelona”.

W swoim nieszablonowym filmie Allen opowiada historię  Gila zdolnego, lecz roztargnionego scenarzysty z Hollywood, oraz jego narzeczonej Inez, którzy wybrali się w podróż po Paryżu wraz z bogatymi rodzicami Inez. W trakcie wycieczki wychodzą na jaw, skrywane dotąd, wzajemne niechęci narzeczonych. Sprawa komplikuje się jeszcze bardziej, gdy przypadkiem do Gila i Inez, dołącza pseudo-intelektualista Paul. Do głównych ról reżyser zaprosił między innymi  Owena Wilsona, Rachel McAdams, Marion Cotillard i Michaela Sheena. W jednym z epizodów zobaczymy także sama Carlę Bruni.

Wszystkich miłośników twórczości Allena oraz X muzy zapraszamy w najbliższy wtorek o godz. 16.00 na spotkanie Bibliotecznego Klubu Filmowego do Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Włodzimierza Pietrzaka  w Turku.