Paryski klimat w turkowskiej bibliotece

Wszystkich miłośników filmowej twórczości Woody’ego Allena zapraszamy na pierwsze powakacyjne spotkanie Bibliotecznego Klubu Filmowego. Podczas wtorkowego sensu wspólnie obejrzymy nagrodzony Oscarem za najlepszy scenariusz film „O północy w Paryżu”. Pełna humorystycznych wątków historia z pewnością wprawi wszystkich oglądających w doskonały nastrój.

„O północy w Paryżu” to amerykańsko-hiszpańska komedia romantyczna z elementami kina science-fiction. Woody Allen po wyreżyserowaniu 43 filmów, w tym wielu najzabawniejszych komedii na świecie, nakręcił najbardziej kasowy hit w swojej karierze, który zachwycił dwa razy więcej widzów niż przebojowy  „Vicky, Christina, Barcelona”.

W swoim nieszablonowym filmie Allen opowiada historię  Gila zdolnego, lecz roztargnionego scenarzysty z Hollywood, oraz jego narzeczonej Inez, którzy wybrali się w podróż po Paryżu wraz z bogatymi rodzicami Inez. W trakcie wycieczki wychodzą na jaw, skrywane dotąd, wzajemne niechęci narzeczonych. Sprawa komplikuje się jeszcze bardziej, gdy przypadkiem do Gila i Inez, dołącza pseudo-intelektualista Paul. Do głównych ról reżyser zaprosił między innymi  Owena Wilsona, Rachel McAdams, Marion Cotillard i Michaela Sheena. W jednym z epizodów zobaczymy także sama Carlę Bruni.

Wszystkich miłośników twórczości Allena oraz X muzy zapraszamy w najbliższy wtorek o godz. 16.00 na spotkanie Bibliotecznego Klubu Filmowego do Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Włodzimierza Pietrzaka  w Turku.