Piotr Bukartyk zagra dla Leszka Lamenta – niezwykły wieczór w Przystani

28 listopada o godz. 17.00, w siedzibie Stowarzyszenia Przystań (ul. Browarna 13) odbędzie się wyjątkowe wydarzenie – Benefis 45-lecia pracy twórczej, lokalnego artysty – Lecha Lamenta. Gwiazdą wieczoru, która uświetni ten niezwykły wieczór, będzie Piotr Bukartyk – kompozytor, autor tekstów, muzyk przez wiele lat związany z radiową trójką, aktualnie prowadzący audycje w Radio Nowy Świat. Z uwagi na ograniczoną ilość miejsc i bezpieczeństwo epidemiologiczne, osoby zainteresowane udziałem w imprezie, proszone są o odbiór darmowych zaproszeń. Wejściówki są dostępne w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Turku (ul. Dworcowa 5) oraz w Stowarzyszeniu Przystań.

Benefis Lecha Lamenta to kolejne kulturalno-animacyjne działanie, jakie Miejska Biblioteka Publiczna organizuje we współpracy z partnerami, w ramach Zadania „Działajmy razem – wielkie rzeczy w małym mieście” dofinansowanego z BLISKO finansowanego z BLISKO – BIBLIOTEKA | LOKALNOŚĆ | INICJATYWY | SPOŁECZNOŚĆ | KOOPERACJA | ODDOLNOŚĆ. Ostatni tegoroczny projekt został w całości poświęcony Lechowi Lamentowi, lokalnemu poecie, który w tym roku obchodzi 45-lecie pracy twórczej.

Kulminacyjną częścią projektu będzie uroczysty wieczór, podczas którego wspólnie świętować będziemy jubileusz artysty. Z tej okazji organizatorzy przygotowali szereg atrakcji. W trakcie wydarzenia odbędzie się promocja książki „Świat wierszem pisany”, gdzie znajdą się wiersze uczestników warsztatów poetyckich poprowadzonych przez Lecha Lamenta oraz wybrane utwory jego autorstwa. Swoją premierę będzie miał także film – reportaż „Lech Lament – wielki poeta w małym mieście”. Na tym nie koniec atrakcji, na scenie zaprezentują się również uczestnicy warsztatów teatralnych prowadzonych przez Bożenę Remelską, aktorkę z Teatru im. Wojciecha Bogusławskiego, którzy zaprezentują wiersze jubilata.

Największą atrakcją wieczoru będzie koncert Piotra Bukartyka, który wystąpi dla Lecha Lamenta w wyjątkowym repertuarze.

Z uwagi na ograniczoną ilość miejsc i bezpieczeństwo epidemiologiczne, osoby zainteresowane udziałem w imprezie, proszone są o odbiór darmowych zaproszeń. Wejściówki są dostępne w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Turku (ul. Dworcowa 5) oraz w Stowarzyszeniu Przystań. Możliwa wcześniejsza rezerwacja telefoniczna pod numerem 63 278 51 34 (Biblioteka) lub 602396399 (Stowarzyszenie Przystań).

Wydarzenie przystosowane jest do osób o specjalnych potrzebach, między innymi organizator zapewnia obecność tłumacza PJM. Wszelkich informacji na temat wydarzenia udzielają pracownicy biblioteki pod numerem 632785134 w.16. lub mailowo biblioteka@turek.net.pl

Projekt „Lament jest stąd ” jest częścią Zadania „Działajmy razem – wielkie rzeczy w małym mieście” ramach BLISKO – BIBLIOTEKA | LOKALNOŚĆ | INICJATYWY | SPOŁECZNOŚĆ | KOOPERACJA | ODDOLNOŚĆ, którego operatorem jest Narodowe Centrum Kultury

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0. na lata 2021-2025