Poetycka sobota w bibliotece

Powiększ obraz

Już w najbliższą sobotę, 10 grudnia, Miejska Biblioteka Publiczna serdecznie zaprasza wszystkich miłośników lirycznych doznań na wyjątkową Biesiadę Poetycką. Podczas wydarzenia, między innymi, odbędzie się rozstrzygnięcie XXII Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego im. Włodzimierza Pietrzaka oraz promocja najnowszej książki lokalnej poetki – Anny Pękacz, pt. „Powroty”.

Już od dwudziestu dwóch lat Miejska Biblioteka Publiczna w Turku organizuje lokalne święto poezji zwane Biesiadą Poetycką. Każdego roku imprezie towarzyszy rozstrzygnięcie Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego im. Włodzimierza Pietrzaka. Poetyckie zmagania cieszą się ogromną popularnością wśród środowisk literackich z całej Polski, o czym świadczą nie tylko ilości nadsyłanych zestawów wierszy, ale przede wszystkim, znamienite nazwiska laureatów.

W tegorocznej edycji poeci musieli poradzić sobie z hasłem „”Nie ma drogi do pokoju. To pokój jest drogą”. Komisja Konkursowa podjęła już decyzję o wyborze najlepszych prac i nagrodzeniu trójki uczestników konkursu, którzy najciekawiej zinterpretowali zaproponowane przez organizatorów hasło. Decyzję jury oraz laureatów poznamy już w najbliższą sobotę o godzinie 17.00.

Podczas wydarzenia odbędzie się także promocja najnowszej książki lokalnej poetki Anny Pękacz pt. „Powroty”. Tomik poetycki, który udało się wydać dzięki pomocy Miasta Turek w ramach Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii dla Gminy Miejskiej Turek na lata 2022 – 2025, otrzyma bezpłatnie każdy uczestnik spotkania.

Nie zabraknie także akcentu muzycznego – w tym roku z niezwykłym lirycznym repertuarem wystąpi Kuba Michalski.

Wszystkich miłośników poezji serdecznie zapraszamy w najbliższą sobotę 10 grudnia o godz. 17:00 do Sali Konferencyjnej Miejskiej Biblioteki Publicznej w Turku, ul. Dworcowa 5. . Będzie to z pewnością niezapomniany wieczór.