Pop up z Danielem de Latour

W ramach XVI Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek turkowską instytucję kultury odwiedził jeden z  najlepszych polskich ilustratorów dla dzieci – Daniel de Latour. Artysta poprowadził niecodzienne warsztaty, które przybliżyły młodym twórcom zasady tworzenia książek typu pop up.

Daniel de Latour znany jest przede wszystkim jako ilustrator książek dziecięcych. Stworzył ilustracje do takich tytułów jak:  „Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek”, ,,Zaskórniaki”, „Opowiem ci mamo, co robią pająki”, „Opowiem ci mamo, co robią narzędzia’, „Jak zdobyć nagrodę Nobla?” czy „Księga potworów”. Jego prace pojawia się także w periodykach, między innymi w ,,Misiu”, ,,Świerszczyku” czy ,,Wysokich obcasach”.

W turkowskiej bibliotece poprowadził warsztaty wokół książki Roksany Jędrzejewskiej Wróble pt. Kamienice. Efektem finalnym spotkania były samodzielnie wykonane pokoje kamienicy w technice pop up.