Przekaż książki dla małych pacjentów

W dniach od 23 do 28 października na terenie całej Wielkopolski odbędzie się społeczna zbiórka książek dla oddziałów dziecięcych funkcjonujących w szpitalach. Do akcji włączyła się także Miejska Biblioteka Publiczna w Turku, która zebrane książki postanowiła przekazać oddziałowi dziecięcemu działającym przy Samodzielnym Publicznym Zespole Opieki Zdrowotnej w Turku. Organizatorem wydarzenia jest Okręg Wielkopolski Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich, który w ten niecodzienny sposób postanowił upamiętnić 100 lat działalności stowarzyszenia.

Pobyt dziecka w szpitalu z pewnością nie należy do przyjemności. Świetnym  pomysłem na to, aby odwrócić uwagę od choroby jest książka. Kontakt z literaturą, szczególnie tą ozdobioną w piękne ilustracje może okazać się doskonałą terapią dla małych pacjentów. Stąd też pomysł Okręgu Wielkopolskiego Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich na społeczną zbiórkę książek dla oddziałów dziecięcych funkcjonujących przy wielkopolskich szpitalach.

W naszym mieście zbiórkę prowadzić będzie Miejska Biblioteka Publiczna w Turku. Książki zbierać będą turkowscy bibliotekarze w poniedziałek 23 października w godzinach od 11.00 do 14.00, którzy czekać będą na Państwa  na specjalnie przygotowanym stoisku usytuowanym na Placu Wojska Polskiego (Rynek Miejski). Dary przekazać będzie można także od 23 do 28 października do siedziby Miejskiej Biblioteki Publicznej w Turku (ul Dworcowa 5) w godzinach jej pracy. Jednym wymogiem jest to, aby książki były nowe i nieuszkodzone.