Przez cały tydzień czytali dzieciom

Za nami Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom –  największe doroczne święto w ramach, trwającej nieprzerwanie od 2001 roku, kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom”.  Jak co roku do akcji włączyła się także Miejska Biblioteka Publiczna w Turku, która do wspólnego czytania zaprosiła interesujących gości.

Przez cały tydzień dzieci z zaprzyjaźnionych przedszkoli przychodziły do biblioteki, by słuchać najpiękniejszych wierszy Danuty Wawiłow. Dzięki temu nie tylko udało się uczestniczyć w ogólnopolskiej akcji, ale także upamiętnić jedną z bardziej lubianych pisarek dla dzieci, w 75. rocznicę jej urodzin. Maluchom czytali: Ryszard Bartosik – Poseł na Sejm Rzeczypospolitej, Jerzy Kurzawa – zastępca Burmistrza Miasta Turku, Michał Grzelak – Komendant Powiatowy Policji w Turku, Dariusz Stasiak – Komendant  Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej, Zbigniew Wodziński – lekarz, Honorata Gruszczyńska – emerytowany nauczyciel oraz dyrektor i pracownicy biblioteki – Ewelina Derucka, Bogusława Rogodzińska i Izabela Krawczyk.

Zaproszeni goście nie tylko czytali, ale także opowiadali o swoich ulubionych książkach z dzieciństwa. Każdemu spotkaniu towarzyszyły zajęcia plastyczne tematycznie związane z odczytywanymi utworami.