Przygotuj się na weekend!

Masz za sobą ciężki tydzień pracy? Marzysz o tym, by się zrelaksować, odpocząć i bez stresu cieszyć się weekendem? Jeśli tak, to koniecznie weź udział w najnowszym projekcie Miejskiej Biblioteki Publicznej w Turku – „Mandala na weekend czyli w wolny czas bez stresu”. Pierwsze spotkanie odbędzie się 16 lutego o godz. 18.25 w Sali Konferencyjnej turkowskiej biblioteki.

Mandale to rysunki na planie koła wywodzące się z kultury hinduskiej. Nazywane są także obrazami pełni, a w dosłownym tłumaczeniu oznaczają „koło życia, cały świat, święty krąg”. Kolorowanie mandali to swoista sztuka terapeutyczna, która oprócz doskonałych rezultatów takich jak redukowanie objawów stresu, dostarcza również wiele przyjemności i satysfakcji z ukończonego obrazu. Ich tworzenie rozwija kreatywną wyobraźnię, uspokaja, ale także pozwala na porządkowanie życia. Aby zacząć przygodę z kolorowanie mandali, nie potrzeba zdolności artystycznych. Aby poczuć ich terapeutyczną moc wystarczy przywołać własną wyobraźnię.

Podczas pierwszych zajęć w bibliotece, które odbędą się 16 lutego o godz. 18.25 Dariusz Walaszek – prowadzący spotkanie, wprowadzi zainteresowanych w tematykę mandali a następnie przy relaksacyjnych dźwiękach muzyki odbędzie się kolorowanie przygotowanych diagramów. Zajęcia wzbogacone zostaną elementami ruchowo-respiracyjnymi.

Z uwagi na ograniczoną ilość miejsc obowiązują zapisy. Wszystkich zainteresowanych udziałem w zajęciach zapraszamy do kontaktu telefonicznego pod numerem 605593529.