Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego „Miś zostaje w domu dziś”

W środę 25 listopada w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Włodzimierza Pietrzaka w Turku odbyło się rozstrzygnięcie konkursu plastycznego dla przedszkolaków Miś. Wydarzenie organizowane jest od wielu lat przez turkowską bibliotekę, w związku z obchodami Dnia Pluszowego Misia.

W tym roku to już XV edycja misiowego konkursu organizowanego przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Turku. Tegorocznym zadaniem przedszkolaków było wykonanie ilustracji do hasła „Miś zostaje w domu dziś”. Praca miała być wykonana samodzielnie, zgodnie z tematem i wymogami Regulaminu. Dodatkowo nie mógł to być żaden miś wzorowany na znanych bajkach.

Konkurs rozstrzygano w trzech kategoriach wiekowych: 4-latki, 5-latki i 6-latki. Komisja Konkursowa w składzie: Grażyna Sujewicz (nauczyciel ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Turku), Ewelina Derucka (dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Turku) stanęło przed bardzo trudnym zadaniem – spośród ogromu prac musiało wybrać te najlepsze.

Wśród 4-latków pierwsze miejsce zajęła Julia Stawecka z
Przedszkola Samorządowego nr 3 „Bajkowe” w Turku, wyróżnienie otrzymała Helena Toda z Przedszkola Samorządowego nr 5 z Oddziałami Integracyjnymi „Słoneczne” . W grupie wiekowej  5-latków nagrodę przyznano dla Hanny Kałużnej z Przedszkola Samorządowego nr 3 „Bajkowe” w Turku , wyróżnienie otrzymał Adam Misztal z
Przedszkola Samorządowego nr 4 „Tęczowe” w Turku. Z kolei wśród  6-latków nagrodę otrzymała Lena Brzeziecka z Niepublicznego Przedszkola „Magiczna Chatka” , wyróżnienie Wiktoria Poszwa z Przedszkola Samorządowego nr 4 „Tęczowe” w Turku.

W Konkursie, ze względu na dużą ilość pięknych prac, przyznano także wyróżnienia dodatkowe. Otrzymali je: Julia Bartosz z Przedszkola Samorządowego nr 6 im. Kubusia Puchatka w Turku, Olga Kukuła z Przedszkola Samorządowego nr 8 z Oddziałami Integracyjnymi im. Krasanala Hałabały w Turku, Nadia Mikowska i Mikołaj Boćkowski z Niepublicznego Przedszkola „Mały Odkrywca” oraz Maja Przybylska z
Przedszkola Samorządowego nr 7 im. Misia Uszatka w Turku

W związku z trudną sytuacją epidemiologiczną w kraju i licznymi obostrzeniami, rozstrzygnięcie konkursu odbyło się w przestrzeni wirtualnej, wyjątkowo bez udziału nagrodzonych artystów.