Seniorzy wracają do Biblioteki

Turkowscy Seniorzy, uczestniczący w funkcjonującym w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Włodzimierza Pietrzaka w Turku Programie 50+, wracają po kolejnej wakacyjnej przerwie w mury naszej placówki. Nowy semestr rozpocznie się spotkaniem z Karolem Fornalczykiem – fotografem, miłośnikiem fotografii przyrodniczej.

Po wakacyjnej przerwie, we wtorkowe popołudnie 2 października, Seniorzy rozpoczną kolejny semestr. Gościem inaugurującego spotkania będzie fotograf – Karol Fornalczyk, który podzieli się z nimi swoją pasją. Pan Karol jest miłośnikiem fotografii przyrodniczej, w szczególności lubi uwieczniać na zdjęciach ptaki zamieszkujące Polskę, czy też wędrujące przez nasz kraj. Jego fotografie można było podziwiać podczas wystaw, organizowanych np. w Nadleśnictwie Turek i Muzeum Miasta Turku. Może się on również pochwalić zwycięstwami i wyróżnieniami zdobytymi w różnorakich konkursach. Fotografie turkowianina publikowane były m.in. przez Instytut Ochrony Przyrody PAN oraz Centrum Animacji Kultury w Poznaniu, natomiast National Geographic Polska kilkakrotnie wybierało zdjęcia Karola Fornalczyka na zdjęcia dnia. Zapowiada się niezwykle interesujące spotkanie!

Do końca roku przed Seniorami jeszcze trzy spotkania związane z obchodami stulecia odzyskania niepodległości przez Polskę – jeszcze w październiku odbędą „żywą lekcję historii” z Panią Danutą Chmielewską, natomiast w listopadzie będą mieli okazję wysłuchać specjalnego Koncertu Kuby Michalskiego „Śpiewana historia Polski”, złożonego z piosenek Jacka Kaczmarskiego o tematyce historycznej i wierszy polskich poetów oraz uczestniczyć w rozstrzygnięciu dwóch bibliotecznych Konkursów: na najciekawszą prezentację multimedialną pod hasłem „Sławne turkowianki 1918-2018” oraz „Piłsudski na plakaty”. W grudniu zaś nie lada gratka dla miłośników twórczości naszego lokalnego pisarza – Jarosława Klonowskiego i spotkanie z jego twórczością oraz, jak co roku, uroczyste spotkanie świąteczno-noworoczne.

Poza wykładami w ramach Programu funkcjonują Dyskusyjny Klub Książki, Biblioteczny Klub Filmowy i Warsztaty rękodzieła. Seniorzy uczęszczają również na kurs komputerowy, kurs języka angielskiego oraz uczestniczą w akcji „Cała Polska Czyta Dzieciom” realizowanej w ramach współpracy Biblioteki z turkowskimi przedszkolami.

Już dziś serdecznie zapraszamy na rozpoczęcie semestru, które już we wtorek, 2 października o godz. 17.00 w Sali konferencyjnej MBP w Turku.