Skarpetkowe historie od Justyny Bednarek

12 maja, w niedzielne popołudnie,  Miejska Biblioteka Publiczna w Turku zainaugurowała cykl spotkań „Niehandlowa z książką”. Pierwszym gościem, który odwiedził turkowską instytucję była znana i lubiana pisarka dla dzieci – Justyna Bednarek. Działanie odbyło się w ramach projektu „Z książką można wiele” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Podczas niedzielnego spotkania pisarka opowiedziała wszystkim zebranym jak rozpoczęła się jej literacka przygoda oraz skąd wzięła inspirację na napisanie jednej ze swoich najpopularniejszych książek – „Niesamowitych przygód dziesięciu skarpetek”. Autorka nie tylko mówiła o tym, jak powstają jej książki i skąd czerpie pomysły, ale przede wszystkim zabrała swoich słuchaczy, zarówno tych dużych, jak i małych, w fascynującą literacką podróż, z której nie chciało się wracać.

Z kolei w drugiej części spotkania sala konferencyjna biblioteki zamieniła się w kreatywną pracownię, w której dzieci wraz z opiekunami tworzyli kolorowe skarpetki z papieru, po to aby móc potem przedstawić wszystkim zgromadzonym, w formie teatrzyku, wymyśloną historię. Na sam koniec do autorki ustawiła się długa kolejka po autografy i pamiątkowe zdjęcia.

„Niehandlowa z książką” – to cykl spotkań dla dzieci odbywających się w niehandlowe niedziele,  których głównym celem  jest promocja literatury literatury, ale także wzmocnienie potencjału biblioteki, jako ciekawego miejsca na kulturalnej mapie Turku. W ramach działania odbywać będą się spotkania autorskie, warsztaty oraz spektakle teatralne.