Święto poezji w klimacie Kabaretu Starszych Panów

Stowarzyszenie Przystań i Miejska Biblioteka Publiczna im. Włodzimierza Pietrzaka w Turku serdecznie zapraszają na Galę Poetycką, która odbędzie się 18 listopada o godz. 17.00 w Międzypokoleniowym Klubie Kultury (ul. Browarna 13). Wydarzeniu towarzyszyć będzie między innymi rozstrzygnięcie XIII Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego ph. „Zbiorę wszystkich przyjaciół i serce przed nimi otworzę, bo doprawdy czy warto inaczej na ziemi tej żyć…”

Gala poetycka to niezwykłe wydarzenie, przyciągające do Turku miłośników poezji z całej Polski. To właśnie tego wieczora poznać będzie można twórczość najlepszych poetów, docenionych przez profesjonalne jury.  W tym roku, wyjątkowo podczas sobotniego spotkania rozstrzygnięty zostanie także XVIII Ogólnopolski Konkurs Poetycki im. Włodzimierza Pietrzaka w Turku, który po raz pierwszy od kilkunastu lat zmienił swoja formułę, na pierwszym miejscu stawiając młodych poetów, do 30 roku życia.

Szczególnie zaś ucieszyć powinni się miłośnicy Kabaretu Starszych Panów. Podczas Gali bowiem usłyszeć będzie można niezapomniane utwory kabaretowe  w wykonaniu uczestników warsztatów wokalnych, odbywających się w dniach od 16 do 18 listopada. Zajęcia z młodymi wokalistami prowadzić będzie Bożena Remelska, aktorka kaliskiego teatru im. W. Bogusławskiego.

Całość wydarzenia odbywa się w ramach projektu „Poetycka Przystań” współfinansowanego ze środków Samorządu Województwa Wielkopolskiego oraz Gminy Miejskiej Turku.