Szamańskie historie Jacka Hugo-Badera

Jeden z najbardziej znanych reportażystów – Jacek Hugo-Bader był gościem Miejskiej Biblioteki Publicznej w Turku. Spotkanie w ramach cyklu „Dobry wieczór z książką” to element realizowanego przez instytucję projektu „Misja: biblioteka pełna ludzi”.

Jacek Hugo-Bader w piątkowy wieczór, w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Turku, opowiadał uczestnikom spotkania o swojej najnowszej książce, będącej efektem kilkumiesięcznej wyprawy na Syberię i jego spotkania z tamtejszymi szamanami. Dowiedzieć można było się nie tylko o przebiegu szamańskich rytuałów, ale także poznać historie poszczególnych ludzi, których pisarz spotkał na swojej drodze podczas pracy nad najnowszą książką. Spotkanie urozmaicone było pokazem zdjęć, które powstały podczas tej niezwykłej podróży. Reportaż poświęcony uzdrowicielom z rosyjskiej Tuwy ma się ukazać już w połowie listopada.

Zaproszony przez bibliotekę autor, chętnie opowiadał także na pytanie dotyczące jego wcześniejszych książek. Uczestników spotkania szczególnie interesowała wyprawa na Broad Peak oraz jego wielka fascynacja Rosją i jej mieszkańcami.

Spotkanie z Jackiem Hugo-Baderem było przedostatnim z cyklu „Dobry wieczór z książką”. Na kolejne zapraszamy już 10 października (sobota). Wtedy to, podczas Nocy Bibliotek, turkowską bibliotekę odwiedzi Marcin Meller – dziennikarz, prezenter telewizyjny oraz autor takich książek jak „Sprzedawca arbuzów” oraz „Nietoperz i suszone cytryny”. Z uwagi na obecną sytuacje epidemiologiczną, ilość miejsc ograniczona! Już dziś zachęcamy do telefonicznej rezerwacji miejsc pod numer 632785134