Uniwersytet Trzeciego Wieku nareszcie w Turku!

Już w najbliższą środę, 27 września o godz. 12.00 w Sali Miejskiego Domu Kultury w Turku odbędzie się spotkanie założycielskie osób zainteresowanych powołaniem Stowarzyszenia Turkowski Uniwersytet Trzeciego Wieku. Mile widziani są wszyscy mieszkańcy miasta, bez względu na wiek, którzy zainteresowani są tematyką włączenia osób w wieku dojrzałym do systemu kształcenia ustawicznego.

Uniwersytety Trzeciego Wieku od wielu lat działają przy dużych ośrodkach akademickich, coraz częściej jednak z powodzeniem funkcjonują w małych miejscowościach, zrzeszając Seniorów i osoby im przyjazne. Widząc duże zaangażowanie turkowskich Seniorów w wielu obszarach aktywności, wydaje się być oczywiste włączenie Turku do ogólnopolskiej sieci UTW.

Z założenia Turkowski Uniwersytet Trzeciego Wieku ma być organizacją pozarządową i opierać swoją działalność na społecznej pracy członków. Wśród najważniejszych celów Stowarzyszenia warto wymienić działalność o charakterze propagatorskim, edukacyjnym i promocyjnym w zakresie: nauki, i edukacji, kultury i sztuki, krajoznawstwa oraz organizacji aktywnego wypoczynku członków, ochrony i promocji zdrowia, ze szczególnym uwzględnieniem aktywnego wypoczynku, stymulowania rozwoju osobowego, aktywizacji społecznej oraz promocji i organizacji wolontariatu.

Forma działalności Turkowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku umożliwi pozyskiwania środków zewnętrznych na realizację różnego rodzaju zajęć i inicjatyw, jak również pozwoli Seniorom brać udział w wydarzeniach ogólnopolskich. Dzięki współpracy z lokalnymi instytucjami samorządowymi – Miejskim Domem Kultury, Muzeum Miasta, Miejską Biblioteką Publiczną, Ośrodkiem Sportu i Rekreacji oraz organizacjami  pozarządowymi – między innymi Stowarzyszeniem „Tu i Teraz” osoby w wieku dojrzałym będą mogli liczyć na trakcyjną ofertę zajęć i aktywności.

Podczas spotkania założycielskiego zatwierdzony zostanie statut TUTW a także wybrany zostanie Zarząd Stowarzyszenia.

Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy 27 września na godz. 12.00 do Sali Miejskiego Domu Kultury w Turku.