Weź udział w mobilnej grze miejskiej!

Już 26 sierpnia, po raz pierwszy w Turku, rozegrana zostanie mobilna gra miejska, wykorzystująca możliwości aplikacji Action Track. Organizatorem tej niezwykłej rozgrywki jest Miejska Biblioteka Publiczna im. Włodzimierza Pietrzaka, która od maja realizuje animujący czytelnictwo projekt „Z książką można wiele”. Aby wziąć udział w tym niecodziennym działaniu wystarczy zapisać się, osobiście w siedzibie biblioteki (Piwnica Talentów) bądź telefonicznie pod numerem 632785134 w.19.

„Mors, Pinky i trzynasta komnata” autorstwa popularnego pisarza dla dzieci, Dariusza Rekosza, stała się inspiracją do stworzenia pierwszej mobilnej turkowskiej gry miejskiej. Dlatego też w rozgrywce nie zabraknie zagadek, a każdy z uczestników będzie mógł wcielić się w rolę żądnego przygód i nieustraszonego detektywa. Przemieszczając się pomiędzy punktami ulokowanymi na mapie, przemierzając ulice i docierając do różnych zakamarków, osoby biorące udział w grze, będą musiały rozwiązywać przygotowane dla nich zadania. Do udziału w rozgrywce wystarczy smartfon lub tablet z dostępem do Internetu i zainstalowaną aplikacją Action Track.

Kto pierwszy upora się ze wszystkimi wyzwaniami, zdobywając przy tym najwyższą ilość punktów, zwycięży. Dodatkowo, aby nieco przybliżyć tematykę rozgrywki, uczestnicy przed wyruszeniem w teren, spotkają się z autorem historii Dariuszem Rekoszem.

Choć gra przeznaczona jest dla osób od 8 roku życia, w rozgrywce mogą wziąć udział całe rodziny wraz z młodszymi dziećmi, które pod okiem najbliższych na pewno będą się świetnie bawić, aktywnie pomagając w rozwiązywaniu kolejnych zadań.

Gra miejska, jest nowoczesną wersją podchodów, spacerów tematycznych i formą na uatrakcyjnienie ścieżek zwiedzania. Tradycyjnie rozgrywki realizowane są z wykorzystaniem narzędzi analogowych takich jak ołówek, kartki czy kreda, co niestety w znacznym stopniu ją ogranicza, chociażby pod względem ilości graczy. Dzięki osiągnieciom technologicznym grę z powodzeniem można przenieść na smartfony, dzięki czemu staje się bardziej dostępna, popularna i skuteczna, a także dostarcza znacznie więcej rozrywki. Takie gry angażują całe pokolenia, łącząc je i ułatwiając między nimi współpracę.

Regulamin gry oraz zgoda dla osób niepełnoletnich do udziału w rozgrywce znajduje się na stronie www. biblioteka.turek.pl. Zapisać się można osobiście, w siedzibie biblioteki (Piwnica Talentów) bądź telefonicznie pod numerek 632785134 w.19.

Gra miejska jest jednym z elementów zadania „Z książką można wiele”. Dofinansowano ze środków Ministra kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Materiał prasowy MBP w Turku.

REGULAMIN MOBILNEJ GRY MIEJSKIEJ na podstawie książki

Załącznik nr 1 – zgoda