Wieczór z filmami Jana Komasy

Nie masz planów na sobotni wieczór? Skorzystaj z filmowej oferty, którą przygotowały Miejska Biblioteka Publiczna w Turku oraz Muzeum Miasta Turku. Mowa o kolejnej odsłonie Nocnego Maratonu Filmowego, podczas którego zobaczymy dwa wielkie hity Jana Komasy  – „Boże ciało” oraz „Sala samobójców. Hejter”

Nocne Maratony Filmowe już na stałe wpisały się letni kalendarz wydarzeń kulturalnych Turku. W tym roku widzowie mieli już możliwość obejrzenia dwóch filmów – „Jokera” oraz „ Ptaków nocy”, które opowiadały historię bohaterów komiksowych z serii DC. Kolejne filmowe spotkanie już w najbliższą sobotę. Tym razem wyświetlone zostaną dwa głośne filmy Jana Komasy – „Boże ciało” oraz „Hejter”.

„Boże Ciało” to inspirowana prawdziwymi zdarzeniami historia chłopaka, który po wyjściu z zakładu poprawczego postanawia udawać księdza i pełnić posługę kapłańską w małym miasteczku. Od początku metody ewangelizacji „fałszywego duchownego” budzą kontrowersje. A sytuacja komplikuje się jeszcze bardziej, kiedy w miejscowości pojawia się jego dawny kolega z poprawczaka.

„Sala samobójców. Hejter” to z kolei elektryzujący cyber-thriller i porażająco aktualny manifest młodego pokolenia. Pokazuje, jak bawi się, kocha i nienawidzi współczesna polska młodzież. Odkrywa mroczną stronę mediów społecznościowych i przekleństwo hejtu. Ujawnia jak miłość przeradza się w hejt.

Pierwszy seans rozpocznie się o godz. 21.00. Organizatorzy informują, że w związku z epidemią Covid-19 ilość miejsc jest ograniczona!