Wirtualne spotkanie z Tomaszem Samojlikiem

W minionym tygodniu, w ramach organizowanych przez bibliotekę „Literackich poranków” odbyło się kolejne spotkanie autorskie dla młodszych czytelników. Tym razem gościem turkowskiej instytucji był autor serii książek o Żubrze Pompiku – Tomasz Samojlik, który opowiadał o swojej twórczości w wyjątkowy, wirtualny sposób. Wydarzenie zostało zrealizowane w ramach projektu „Misja: biblioteka pełna ludzi”

„Literackie poranki” to cykl spotkań dla dzieci, który ma za zadanie przybliżyć młodym czytelnikom twórczość znanych i lubianych autorów literatury dziecięcej. Do tej pory odbyły się spotkania z Pawłem Beręsewiczem, Marcinem Pałaszem, Zofią Stanecką i Tomaszem Samojlikiem. To ostatnie miało wyjątkową formułę, gdyż w całość miało miejsce w przestrzeni wirtualnej, a zainteresowane osoby mogły spotkać się z autorem serii o Żubrze Pompiku na profilu facebookowym biblioteki.

Tomasz Samojlik to polski biolog i popularyzator przyrody oraz rysownik i twórca komiksów, a także autor wielu fantastycznych utworów o zwierzętach. W swoich książkach często wykorzystuje motywy ze swojej pracy zawodowej, stąd też wzięli się jego najbardziej znani bohaterowie – ryjówka, wilk oraz przesympatyczna rodzina żubrów.

Wszystkich tych, którzy chcieliby bliżej poznać twórczość Tomasza Samojlika zapraszamy do odtworzenia spotkania autorskiego, które znajduje się na profilu facebookowym biblioteki https://www.facebook.com/biblioteka.turek/videos/1234282323616991.

Cykl „Literackie poranki” odbywa się w ramach projektu „Misja: biblioteka pełna ludzi”. Dofinansowano ze środków ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.