Wspólnie tworzyli książki – zobacz co tego wyszło!

„Wspólnie tworzymy własne, żywe książki” to tytuł projektu, który od kwietnia realizuje Miejska Biblioteka Publiczna im Włodzimierza Pietrzaka w partnerstwie ze Stowarzyszeniem Przystań. Podsumowanie kilkuetapowego zadania, na które serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców, odbędzie się w sobotę, 25 listopada, o godzinie 17.00 w siedzibie Stowarzyszenia Przystań – ul. Browarna 13. Będzie to niezwykła okazja to spotkania z uczestnikami projektu, obejrzenia dwóch spektakli, ale także bezpłatnego otrzymania dwóch niezwykłych książek, najważniejszego elementu realizowanego zadania.

 

30400 zł to kwota jaką udało się otrzymać turkowskiej bibliotece na realizację zadania „Wspólnie tworzymy własne, żywe książki” ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu „Partnerstwo dla książki”. Dzięki takiemu dofinansowaniu udało się zrealizować dwa rodzaje warsztatów – komiksowych z Szymonem Telukiem dla młodzieży i ilustratorskich z Aleksandrą Cieślak dla dzieci, wydać dwie książki w nakładzie tysiąca egzemplarzy – komiks „Kościuszko. Tego nie wiedziałeś!” oraz zbiór opowiadań dla najmłodszych autorstwa lokalnych bibliotekarzy „Sercowe bajeczki” wraz z audiobookiem. Ostatni etapem projektu jest uroczyste podsumowanie połączone z promocją wydanych książek. To właśnie wtedy będzie możliwość poznać uczestników projektu –młodych ilustratorów opowiadań dla dzieci oraz  autorów komiksowych historii o Tadeuszu Kościuszce. Wydarzeniu towarzyszyć będzie pokaz dwóch spektakli, dotyczących tematyki powstałych książek a na każdego uczestnika uroczystego podsumowania czekać będzie zestaw dwóch publikacji.

Wszystkie osoby zainteresowane projektem serdecznie zapraszamy 25 listopada (sobota) o godz. 17.00 do siedziby Stowarzyszenia Przystań (ul. Browarna 13).