Wzmacniali się wśród bibliotecznych regałów

Za nami kolejna edycja Nocy Bibliotek, której w tym roku przyświecało wyjątkowo hasło „Czytanie wzmacnia”. Turkowska biblioteka, podobnie jak tysiące innych instytucji w kraju, włączyła się do akcji, oferując swoim czytelnikom wyjątkowe atrakcje.

Noc Bibliotek to wielkie święto czytania. Ogólnopolska akcja w niekonwencjonalny sposób zachęca do korzystania z zasobów bibliotek jako najbardziej otwartych i dostępnych instytucji kultury. Dlatego też w ten wyjątkowy wieczór instytucje przygotowują szereg atrakcji, zarówno dla małych jak i dużych czytelników.

Podobnie jak w latach ubiegłych, również i turkowska biblioteka przyłączyła się do wielkiego nocnego świętowania. Tuż po godzinie 18.30 odbyło się spotkanie z Piotrem Bojarskim – autorem powieści kryminalnych i historycznych oraz kilku książek non-fiction. Pisarz opowiadał nie tylko o swojej twórczości i wielkim zamiłowaniu do historii, ale także zachęcał  uczestników spotkania do odwiedzenia poznańskiego Centrum Szyfrow Enigma, któremu szefuje.

Tuż po tym wydarzeniu odbyła się prezentacja Studia Grozy, działającego przy Stowarzyszeniu Przystań. Fani horroru mogli wysłuchać klimatycznego słuchowiska, powstałego na podstawie książki Jarosława Klonowskiego „Głos morza”.

Dodatkowo od godz. 18.00 na osoby odwiedzające bibliotekę mogły skorzystać z oferty stoisk warsztatowych, na których między innymi można było wykonać proste ozdoby w technice makramy, pobudować bibliotekę z klocków Lego czy też pograć w rodzinne gry planszowe. Najmłodsi w tę niezwykłą noc mogli spróbować swoich sił w robotyce podczas spotkania z instruktorami z Centrum Kreatywnego Rozwoju. Imprezie towarzyszył także, cieszący się ogromnym zainteresowaniem,  kiermasz taniej książki oraz wydawnictw biblioteki, które można było zakupić w bardzo atrakcyjnych cenach.

Noc Bibliotek było także fantastyczna okazją do uhonorowania Czytelników Roku.