Z biblioteką po wielki skarb!

„Prastara książnica – skarb i tajemnica, …bo mądrość tkwi nie tylko w WiFi” to tytuł spektaklu, jaki przed młoda widownią zaprezentowali w minioną niedzielę, 2 czerwca, aktorzy krakowskiego teatru „Maska”. Wydarzenie, którego organizatorem była Miejska Biblioteka Publiczna w Turku, odbyło się w ramach projektu „Z książką można wiele” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Funduszu Promocji Kultury.

Piratka Kira, tajemniczy szaman, kangur i lew to bohaterowie spektaklu, którzy zabrali dzieci w niezwykłą, pełną przygód, ale i niebezpieczeństw podróż. Na bezludnej wyspie, która stała się celem wyprawy, ukryty był niezwykły skarb. Młodzi widzowie wspólnie z rezolutną piratką, rozwiązując przekazany przez szamana rebus, starali się odkryć czym owy skarb jest i gdzie się znajduje. Wspólne poszukiwania zakończyły się wielkim sukcesem, który uświadomił wszystkim, że to właśnie książki są ogromną skarbnicą wiedzy, a Internet nie może zastąpić wszystkich innych źródeł informacji. Spektakl w przyjemny sposób uzmysłowił również jak ważną rolę w życiu każdego człowieka pełni kontakt „twarzą w twarz” z drugim człowiekiem, prawdziwa przyjaźń, wzajemna pomoc i szacunek.

Wydarzenie zostało zrealizowane w ramach cyklu „Niehandlowa z książką” którego głównym celem  jest promocja literatury, ale także wzmocnienie potencjału biblioteki, jako ciekawego miejsca na kulturalnej mapie Turku. Dzięki fantastycznej pogodzie spektakl zrealizowany został w wersji plenerowej i świetni wpisał się w miejskie obchody Dnia Dziecka i Rodziny.