„Z książką można wiele” czyli Robert Małecki i Eliza Piotrowska w turkowskiej bibliotece

Powiększ obraz

Za nami wyjątkowo bogaty, w wydarzenia literackie, tydzień w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Turku. Wszystko za sprawą realizowanego przez instytucję projektu „Z książką można wiele” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.  

Aż dwa spotkania autorskie ze znanymymi pisarzami, odbyły się w minionym tygodniu, w turkowskiej bibliotece. Jako pierwszy z czytelnikami, w piątkowe popołudnie spotkał się uznany twórca kryminałów – Robert Małecki, tym samym inaugurując cykl spotkań odbywających się pod hasłem „Zaczytaj się…w Turku”. Autor w niezwykle interesujący, ale też zabawny sposób opowiadał między innymi o początkach swojej kariery literackiej, o łączeniu pracy zawodowej z pisaniem i podejściu do zdobytych przez siebie nagród i wyróżnień. Nie zabrakło również pytań od czytelników, szczególnie tych, dotyczących planów na przyszłość. Spotkanie zakończyło się podpisywaniem książek i wykonaniem wspólnych zdjęć.

Robertem Małeckim jest politologiem, filozofem i dziennikarzem, miłośnikiem kryminałów i thrillerów. Jest także laureatem ogólnopolskich konkursów na opowiadanie kryminalne. Na swoim literackim koncie ma takie książki jak: „Skaza”, „Wada”, „Najgorsze dopiero nadejdzie”, „Porzuć swój strach”, „Koszmary zasną ostatnie”.

Kolejnym gościem, który w miniom tygodniu przybył do turkowskiej biblioteki, by  porozmawiać o swoich książkach, była Eliza Piotrowska. Pisarka i tłumaczka  opowiadała najmłodszym czytelnikom o pewnej sympatycznej myszce, którą uwielbiają dzieci na całym świecie. Wszystkie maluchy z ogromnym zainteresowaniem wysłuchały opowieści o Tupciu Chrupciu i z dużym zaangażowaniem odpowiadały na pytania autorki.

Spotkania odbyły się w ramach projektu „Z książką można wiele”. Dofinansowano ze środków Ministra  Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.