Zabierz e-czytnik do domu

Od 3 marca Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Turku nie tylko udostępnia na miejscu, ale także wypożycza na zewnątrz e-readery, potocznie zwane czytnikami książek.  Urządzenia zostały zakupione dzięki realizacji zadania „Poprawa funkcjonalności i estetyki Biblioteki w Turku poprzez remont i doposażenie jej budynku” w ramach  Programu Wieloletniego Kultura+. Priorytet Biblioteka+ Infrastruktura Bibliotek.

Elektroniczny czytnik książek to doskonałe rozwiązanie dla wszystkich tych, którzy przede wszystkim cenią sobie komfort i wygodę. Niewielki rozmiar urządzenia, mogący pomieścić tysiące tytułów książkowych i prasowych, niski pobór prądu i co najważniejsze, nie męczący wzroku e-papier to największe atuty tej technologicznej nowinki.

Idąc z duchem czasu, a także wychodząc naprzeciw wymaganiom czytelników Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Turku postanowiła, wszystkie nabyte w ramach projektu urządzenia, nie tylko udostępniać na miejscu, ale także wypożyczać na zewnątrz, i to bez żadnych dodatkowych opłat czy kaucji. Każda osoba posiadająca kartę biblioteki będzie mogła korzystać z czytnika przez miesiąc, tak aby swobodnie nacieszyć się jego możliwościami.

Modele, którymi dysponuje turkowska książnica,  czyli Onyx Books i62, obsługują najbardziej popularne formaty e-książek oraz plików graficznych, jak również zapewniają wsparcie dla formatów niestandardowych. Dodatkowo we wszystkich czytanych publikacjach można dowolnie regulować krój i wielkość książki oraz powiększać fragmenty tekstu lub grafiki. Oprócz czytania ulubionych lektur można tworzyć zakładki oraz odręczne notatki, a dotykowy ekran pozwala na szkic wszystkich pomysłów, które pojawiają się w czasie czytania. Aby uprzyjemnić sobie czas podczas lektury, można, dzięki wbudowanemu odtwarzaczowi muzyki słuchać ulubionych utworów a także, dzięki doskonałemu syntezatorowi mowy, jednocześnie czytać i słuchać czytanego tekstu lub po prostu zamienić każdą e-książkę w audioksiążkę. Największym atutem urządzenia jest wbudowany moduł łączności bezprzewodowej WiFi wraz z dedykowaną przeglądarką internetową, które zapewniają stały dostęp do najświeższych informacji i najnowszych publikacji z każdego miejsca na świecie.

Osoby zainteresowane wypożyczeniem e-czytników zapraszamy do Czytelni Książek i Czasopism MiPBP w Turku (ul. Dworcowa 5). Więcej informacji na temat urządzeń uzyskać można pod numerem tel. 63 278-51-34.