Znajdź swoje miejsce w Bibliotece!

Powiększ obraz

Miejska Biblioteka Publiczna w Turku zaprasza do skorzystania z oferty zajęć dla dzieci w okresie od października 2017 do czerwca 2018. Każdy dzień tygodnia to inny rodzaj aktywności, począwszy od zajęć plastycznych poprzez zajęcia czytelnicze, aż po gry planszowe.

 

Turkowska Biblioteka jak co roku przygotowała ofertę zajęć dla najmłodszych jej użytkowników. Z tegorocznych propozycje zostały przygotowane w ten sposób, aby coś ciekawego znalazły dla siebie zarówno dzieci trzyletnie, jak i te starsze, uczęszczające do szkoły podstawowej.

Poniedziałkowe zajęcia odbywać będą się w godzinach od 15.30 do 17.00 pod nazwą „Mały artysta – warsztaty plastyczne i tylko”. W ramach cotygodniowych spotkań dzieci będą mogły rozwijać się twórczo, wykorzystując do tego niecodzienne materiały i techniki plastyczne. Zajęcia skierowane są dla uczestników w wieku od 9 do 12 lat.

We wtorek Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza najmłodsze dzieci wraz z opiekunami. W godzinach od 17.00 do 18.30 odbywać będą się integrujące spotkania dla maluchów, które stawiają pierwsze kroki w czytelniczym świecie. Bibliosmyki poznawać będą bibliotekę oraz najciekawsze propozycje książkowe poprzez proste gry i wesołe zabawy. Zajęcia przeznaczone są dla dzieci przedszkolnych od 3 do 6 lat wraz z opiekunami.

Środa to z kolei czas na wielopokoleniowe warsztaty qulingowe, podczas których Seniorki uczestniczące w bibliotecznych warsztatach rękodzielniczych będą uczyć techniki Qulingu chętne do udziału w zajęciach dzieci. Zajęcia, które są skierowane dla uczestników w wieku od 7 do 13 lat odbywać będą się od 15.30 do 16.30.

W czwartki Biblioteka zaprasza miłośników czytania do udziału w Klubie Motyli Książkowych. Na czytelniczych zajęciach odnajdą się wszyscy Ci, którzy lubią rozmawiać o ostatnio czytanych książkach oraz chcą poznać ciekawe tytuły, które warto przeczytać. Do Klubu należeć mogą dzieci w wieku od 9 do 13 lat. Spotkania Klubowiczów odbywać będą się w godzinach od 15.30 do 16.30.

Piątkowa propozycja to gratka dla wielbicieli planszówek. W ten dzień w murach biblioteki spotkać będą mogli się Ci, którzy lubią swój wolny czas spędzać przy grach planszowych. Dzięki temu, iż Biblioteka posiada dużą ilość tytułów, uczestnicy Planszówkowa nie będą mogli narzekać na nudę i monotonię. Zajęcia, w których wziąć udział będą mogły dzieci w wieku od 6 do 16 lat, odbywać się będą w godzinach od 15.30 do 17.00.

Zajęcia odbywać będą się w Piwnicy Talentów Miejskiej Biblioteki Publicznej w Turku (ul. Dworcowa 5). W związku z ograniczoną ilością miejsc na wszystkie zajęcia obowiązują zapisy. Jesteś zainteresowany? Dzwoń! 632785134 w. 19 lub odwiedź Miejską Bibliotekę Publiczną osobiście!

Materiał prasowy MPB w Turku