Bądź bezpieczny w sieci razem z biblioteką

Choć Dzień Bezpiecznego Internetu obchodziliśmy 7 lutego, Miejska Biblioteka Publiczna w Turku postanowiła przez cały miesiąc luty prowadzić zajęcia, poruszające tematykę bezpieczeństwa w sieci. Pracownikom biblioteki w edukacji najmłodszych pomagają: sympatyczny robocik NECIO oraz wesołe owieczki.

Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 roku i ma na celu inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych. W tym roku obchody DBI odbywały się pod hasłem: „Razem zmieniamy internet na lepsze”, którego głównym celem jest zwrócenie uwagi na rolę każdego użytkownika internetu w budowaniu bezpiecznego i przyjaznego środowiska online.

W obchody, podobnie jak przez kilka ostatnich lat, włączyła się Miejska Biblioteka Publiczna, która przez cały luty prowadzi zajęcia uczące prawidłowego korzystania z zasobów internetowych. W spotkaniach biorą udział wychowankowie przedszkoli oraz uczniowie szkół podstawowych z naszego miasta. Między innymi dzieci mają możliwość poznać zagrożenia czyhające na nich w sieci, a także dowiadują się jak postępować, gdy przydarzy im się niebezpieczna sytuacja. Zajęcia uatrakcyjnione są zabawami na tablicy interaktywnej, z wykorzystaniem specjalnie do tego przeznaczonych programów oraz pracami plastycznymi.

Miejska Biblioteka Publiczna w Turku do końca lutego serdecznie zaprasza do udziału w zajęciach grupy szkolne i przedszkolne, które jeszcze nie miały okazji uczestniczyć w tego typu spotkaniach. Zapisy pod nr 63 278 51 34 w. 19

Materiał prasowy MBP w Turku