Bezpłatny dostęp do Legimi dla czytelników Biblioteki

Informujemy, że Miejska Biblioteka Publiczna w Turku wykupiła dostęp do platformy książek elektronicznych Legimi, dzięki pozyskaniu środków pochodzących z Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa Priorytet 1, finansowanego przez Minister Kultury, Sportu i Dziedzictwa Narodowego. W ramach podpisanej umowy dysponujemy 39 kodami miesięcznie na rok 2021. Kody, gwarantujące bezpłatny dostęp do platformy, można odbierać już od 21 grudnia 2020 r.

Kody do platformy Legimi można otrzymać:

• w Wypożyczalni dla Dorosłych i Młodzieży od lat 16 – budynek główny MBP w Turku przy ul. Dworcowej 5,
  • telefonicznie dzwoniąc pod numerem telefonu  632785134 w. 13

Usługa, dostępu do platformy Legimi, została dofinansowana w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa Priorytet 1, ze środków finansowych Ministra Kultury, Sportu i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z budżetu państwa.

Jak skorzystać z usług platformy Legimi?

1. W celu skorzystania z usług platformy Legimi należy przyjść osobiście do Wypożyczalni dla Dorosłych i Młodzieży od lat 16 – budynek główny MBP w Turku przy ul. Dworcowej 5 lub skontaktować się telefonicznie – 632785134 w. 13
  2. Podstawą skorzystania z usługi jest posiadanie przez Czytelnika ważnej karty bibliotecznej.
  3. Po weryfikacji karty, Czytelnik otrzymuje jeden kod dostępu do platformy Legimi.
  4. Czytelnik  wpisuje otrzymany kod na dedykowanej stronie internetowej, a następnie bezpłatnie rejestruje się na platformie.
  5. Po założeniu konta Czytelnik musi pobrać bezpłatną aplikację Legimi dostępną na wskazane urządzenia.
  6. Czytelnik zobowiązany jest do zapoznania się i przestrzegania regulaminu wypożyczeń.
  7. Otrzymany kod po aktywacji ma miesięczny okres ważności. Po tym czasie, Czytelnik musi się udać po kolejny kod, jednak nie wcześniej niż miesiąc po zakończeniu ważności poprzedniego.
  8. Biblioteka posiada ograniczoną ilość miesięcznych kodów.
  9. W ramach usługi Czytelnik może bezpłatnie wypożyczyć dowolną liczbę książek na platformie Legimi. Wypożyczone książki mogą być czytane w formie online oraz offline.