Biblioteczny Klub Filmowy powraca z nowym cyklem!

Biblioteczny Klub Filmowy wszystkich kinomaniaków zaprasza na kontynuację cyklu „Niezwykli ludzie i ich historie”.

Po wakacyjnej przerwie ruszamy w stylu artystycznym wyświetlając film „Dziewczyna z perłą”. Historia ekranizacji jest niezwykła, gdyż powstała ona na podstawie powieści z 1999 roku autorstwa Tracy Chevalier, której inspiracją do napisania stało się dzieło holenderskiego malarza Jana Vermeera – „Dziewczyna z perłą”.

Fabuła filmu osnuta jest wokół fascynacji artysty młodą służącą – Griet, która okazuje się jego pokrewną duszą. W wyniku tej zażyłości powstaje coś niesamowitego – dzieło malarskie znane na całym świecie.

Służąca i jej pan, czy taka zażyłość może wróżyć coś dobrego? Przekonać się o tym będzie można już w najbliższy wtorek (27 września) o godzinie 16.00. Spotkanie BKF-u tradycyjnie odbędzie się w Sali Konferencyjnej Miejskiej Biblioteki Publicznej w Turku, ul. Dworcowa 5.