Darmowe wyprawki za wizytę w bibliotece

W Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Włodzimierza Pietrzaka w Turku ponownie można odbierać Wyprawki Czytelnicze dla dzieci w wieku przedszkolnym tj. z roczników 2012-2015. To już kolejna edycja, cieszącego się ogromną popularnością, projektu realizowanego w ramach ogólnopolskiej kampanii „Mała książka – wielki człowiek”.

Akcja ma zachęcić rodziców do odwiedzania bibliotek i codziennego czytania z dzieckiem. Każde dziecko z rocznika 2012-2015, które jeszcze nie brało udziału we wcześniejszych edycjach akcji, a które przyjdzie do biblioteki, otrzyma w prezencie Wyprawkę Czytelniczą. Co w niej? Otóż na każdego przedszkolaka czeka książka dostosowana pod względem formy i treści oraz Karta Małego Czytelnika. Za każdą wizytę w bibliotece zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki z księgozbioru dziecięcego uczestnik akcji otrzyma naklejkę. Po zebraniu dziesięciu zostanie uhonorowany imiennym dyplomem potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania.

W wyprawce znajdą coś dla siebie także rodzice. Czekać bowiem będzie na nich specjalna broszura informacyjna, przypominającą o jakże ważnej roli czytania w rozwoju dziecka oraz o korzyściach wynikających z częstego odwiedzania biblioteki.

Wyprawki Czytelnicze można odbierać w Wypożyczalni dla Dzieci i Młodzieży (ul. Dworcowa 5 oraz Filii nr 4 (ul. P.O.W 3a).

Kampania jest realizowana przez Instytut Książki oraz Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego i została przygotowana w związku z ogólnopolską akcją „Książką połączeni”. Akcja „Mała Książka – Wielki Człowiek” została dofinansowana przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.