Dokąd prowadzą ślady lokalnych bohaterów? Podsumowanie projektu już w piątek

4 listopada, w najbliższy piątek, o godz. 18.00 w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Turku odbędzie się podsumowanie animacyjno-edukacyjny projektu „Śladami lokalnych bohaterów”, który udało się zrealizować dzięki partnerskiej współpracy z jednostkami miejskimi i Stowarzyszeniem Przystań. Gościem specjalnym wydarzenia będzie Piotr Bojarski – pisarz książek historycznych oraz  kierownik Centrum Szyfrów Enigma.

„Śladami lokalnych bohaterów” to niezwykły projekt, w ramach którego udało się zrealizować szereg wydarzeń. Były to dwa konkursy dla młodzieży szkolnej – literacki oraz graficzny, których motywem przewodnim była dowolnie wybrana postać z lokalnej historii, a także mobilna gra miejska, opowiadająca o miejscowych bohaterach. W ramach partnerskiego projektu odbyły się także spotkania z autorami książek historycznych – prof. Piotrem Goudynem i Grzegorzem Skorupskim.

4 listopada, podczas podsumowania projektu, które odbędzie się w siedzibie Miejskiej biblioteki Publicznej w Turku, na ul. Dworcowej 5, wręczone zostaną nagrody uczestnikom obu konkursów oraz zwycięzcom gry miejskiej. Zaprezentowane zostaną także efekty projektu – wyjątkowa publikacja pokonkursowa oraz plansze wystawowe i pocztówki, dotyczące lokalnych bohaterów.

Gościem specjalnym wydarzenia będzie Piotr Bojarski – pisarz oraz kierownik Centrum Szyfrów Enigma, który opowie o tym, jak przemycać wątki historyczne w literaturze.

Wydarzenie przystosowane jest do osób o specjalnych potrzebach, między innymi organizator zapewnia obecność tłumacza PJM. Wszelkich informacji na temat rozgrywki udzielają pracownicy biblioteki pod numerem  632785134 w.16 lub mailowo biblioteka@turek.net.pl

Projekt „Śladami lokalnych bohaterów” jest częścią Zadania „Działajmy razem – wielkie rzeczy  w małym mieście”  ramach BLISKO – BIBLIOTEKA | LOKALNOŚĆ | INICJATYWY | SPOŁECZNOŚĆ | KOOPERACJA | ODDOLNOŚĆ, którego operatorem jest Narodowe Centrum Kultury

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0. na lata 2021-2025