Ferie w bibliotece? Czemu nie!

Za nami ferie zimowe. Przez okres dwóch tygodni dzieci z naszego miasta miały możliwość skorzystać z atrakcji umilających czas wolny, które specjalnie z myślą o nich przygotowały między innymi samorządowe jednostki kultury. Wśród nich znalazła się także Miejska Biblioteka Publiczna im. Włodzimierza Pietrzaka w Turku.

W tym roku feryjna oferta biblioteki była wyjątkowo bogata. Dzieci skorzystać mogły miedzy innymi z kreatywnych zabaw plastycznych, podczas których powstawały ekologiczne maskotki, lodowe lampiony, maski karnawałowe a nawet drobne upominki walentynkowe. Dzięki współpracy turkowskiej książnicy z panią Zofią Kolendą mali czytelnicy mogli nauczyć się podstaw qulingu, który wykorzystany został do stworzenia niezwykłych zimowych pejzaży.

Na odwiedzających bibliotekę czekały także zajęcia czytelnicze, które w inspirujący sposób zachęcały do czytania zarówno klasycznych, jak i tych najnowszych tekstów literackich dla dzieci. Nie zabrakło również zajęć z wykorzystaniem tablicy interaktywnej i gier planszowych.

Chętnych do udziału w zajęciach nie brakowało, a atrakcyjnie przygotowana oferta sprawiła, że biblioteka zyskała wielu nowych czytelników.