Historyczne spotkania z prof. Piotrem Gołdynem

Miejska Biblioteka Publiczna w Turku zaprasza wszystkich miłośników historii na niezwykłe spotkanie z prof. Uniwersytetu Wrocławskiego dr hab. Piotrem Gołdynem. Wydarzenie odbędzie w najbliższy piątek, 7 października o godz. 17.00 w siedzibie głównej biblioteki przy ul. Dworcowej 5. Spotkanie zatytułowane „Pogarda dla zawodu, litość dla człowieka” dotyczyć będzie tematyki prostytucji i jej przeciwdziałania w II Rzeczypospolitej, którą profesor Gołdyn poruszył w jednej ze swoich historycznych książek.

Prof. Piotr Gołdyn jest członkiem zarządu Kaliskiego Towarzystwa Przyjaciół Nauk oraz Towarzystwa Historii Edukacji. To także autor wielu artykułów naukowych, popularnonaukowych oraz redaktor naczelny czasopisma Polonia Maior Orientalis. W swojej pracy naukowej zajmuje się przede wszystkim historią wychowania, historią działań profilaktycznych i resocjalizacyjnych wobec prostytutek oraz szeroko pojętym  regionalizm wielkopolski. Jest również autorem wielu książek historycznych. Wśród nich znalazła się monografia „Pogarda dla zawodu, litość dla człowieka. Społeczno-edukacyjne formy działalności wobec kobiet zagrożonych prostytucją w Polsce (1918-1939)”, o której opowiadać będzie podczas spotkania.

Tego samego dnia prof. Gołdyn spotka się także z turkowską młodzieżą, by opowiedzieć i o nauczycielach powiatu tureckiego w okresie II RP i ich losach w czasie II wojny światowej”

Spotkania są częścią projektu „Śladami lokalnych bohaterów” będącego elementem Zadania  „Działajmy razem – wielkie rzeczy w małym mieście” w ramach BLISKO – BIBLIOTEKA | LOKALNOŚĆ | INICJATYWY | SPOŁECZNOŚĆ | KOOPERACJA | ODDOLNOŚĆ, którego operatorem jest Narodowe Centrum Kultury

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego, w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0. na lata 2021-2025 NPRCz 2.0